Не знаєте, чи потрібно складати декларацію, – допоможе «Держслужбовець Тарас»

Громадська організація «Антикорупційний штаб» запустила чат-бот, який допоможе чиновникам заповнити електронні декларації. Чат-бот «Держслужбовець Тарас» новий – стартував у лютому 2018 року та працює на базі програм Messenger або Telegram.

Відповідно до рішення Національного агентства України з питань запобігання корупції від 18 серпня 2016 року, всі громадяни, які повинні заповнювати декларації, мають робити це, але в електронній формі. Нововведення набрало чинності з 1 вересня 2016 року. Але декларанти досить часто допускаються помилок, серед яких – подача себе як джерела доходу та декларування предметів побуту.

Тепер все правильно оформити допоможе спеціальний чат-бот «Держслужбовець Тарас», який запустила Громадська організація «Антикорупційний штаб».

Так би мовити «поговорити» з «Тарасом» можна у чаті програм Messenger або Telegram.

- Ось, ви знайдете такого чоловіка в синій сорочці: натискаємо (показує), та натискаємо кнопочку «розпочати». І фактично з цього моменту розпочинається ваш діалог. Він уже, бачте, нам пише: привіт! Я держслужбовець Тарас і знаю все про електронне декларування.

Але одна умова: у чаті спілкуватися потрібно за допомогою спеціальних кнопок, які пропонує бот. Інакші варіанти спілкування «Тарас» не зрозуміє, але у спілкуванні – ввічливий, жартують організатори.

Галина Янченко, керівник ГО «Антикорупційний штаб»

- Ми його так назвали, адже ми вирішили його зробити людяним і людським, і тому ми думали над образом чи праобразом людини, і згадали, що в нас є хороший знайомий, якого звуть Тарас, який був керівником однієї з РДА в Одеській області.

За освітою він юрист, тож дуже часто допомагав своїм знайомим заповнювати декларації, згадує керівник ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко. Відтак, на цьому імені для бота й зупинилися.

«Держслужбовець Тарас» має ряд переваг: працює без вихідних та може надавати тисячі консультацій одночасно.

Тепер, сподіваються фахівці, декларанти не припускатимуться помилок, адже матимуть власного помічника, який не лише допоможе визначити, потрібна декларація, чи ні, а й проконсультує з особливостями її оформлення.

Стрічка новин