З 1 січня 2018 Україна зобов'язалася сортувати все сміття за видами матеріалів

Про це йдеться у статті 32 Закону України «Про відходи». Полтавці, як і більшість мешканців обласних центрів, зіткнулися з проблемою відсутності контейнерів для роздільного збору непотребу. Як її вирішити, обговорювали в Інституті розвитку міста за «круглим столом» представники Асоціації підтримки ОСБ та КАТП-1628.

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Проте знайти в Полтаві баки для роздільного збору сміття не просто. Заступник начальника КАТП-1628 говорить: для початку планують побудувати сортувальну лінію. З цього приводу в Інституті розвитку міста пройшла зустріч представників ОСББ та КАТП-1628. Основна мета «круглого столу», говорить голова Асоціації підтримки ОСБ, – розробка стратегії поводження з твердими побутовими відходами та їх роздільного збору в контейнери. 

Олег Тертишник, голова Асоціації підтримки ОСБ м.Полтава

- Передбачає фінансування в мільйонах гривень на придбання контейнерів, на придбання відповідної сміттєпереробної лінії, яка надасть нам можливість покращити екологію безпосередньо в місті, районі та області.

В минулому році було закуплено 300 євроконтейнерів для збору сміття, говорить заступник начальника КАТП-1628. Наразі це все із так званих «обновок», поки що інших не планується. Але планується на Макухівському сміттєзвалищі встановити сортувальну лінію. 

Сергій Золін, заступник начальника КАТП-1628

- На даному етапі гроші ще не виділені, є запропоновані варіанти на придбання сортувальної лінії нашим підприємством, власне, на розгляд міської ради. А як буде далі, то ми побачимо.

Обговорили під час засідання і питання вивезення сміття за індивідуальними договорами мешканців з КАТП. Згідно з ними, оплата відбуватиметься між надавачем комунальної послуги та кожним мешканцем.

Любов Філенко, голова ЖЕД «Верба»

- Якщо буде індивідуальна оплата, то КАТП буде борги знімати з тих людей, які не платять. А оплачувати будуть всі мешканці окремо. Скільки прописаних, стільки і записали, скільки фактично живе.

Голова Асоціації підтримки ОСБ Олег Тертишник говорить: за результатами «круглого столу» буде підписаний меморандум між очолюваною ним організацією та КАТП-1628. У ньому всі порушені на засіданні питання направлять до міської ради з конкретними пропозиціями.

Стрічка новин