6 засідань, і вже понад 100 учасників

Проект «Гендерне бюджетування як інститут громадянської освіти» продовжує знайомити населення з гендерною оцінкою відрахувань в обласному бюджеті. Проект розпочав свою діяльність у 2017 році та реалізується в рамах програми «Публічні бюджети від А до Я».

Що таке гендерний розподіл бюджету? Це питання стало основним на порядку денному засідання експертно-моніторингової групи з розробки та запровадження методології гендерного бюджетування.

Фахівці наголошують: треба, щоб населення знало особливості розподілу бюджету в своїй області.

Вікторія Курилко, керівник проекту «Гендерне бюджетування як інститут громадянської освіти»

- От говорять: для чого нам гендерне бюджетування? Що таке гендер та гендерне бюджетування? Але після того, як люди вивчають цю тему, вони розуміють, наскільки це дієвий механізм підвищення ефективності і якості використання бюджетних обмежених коштів. Це з точки зору, як вони доходять до кінцевого споживача.

Проект «Гендерне бюджетування як інститут громадянської освіти» у Полтавській області існує з 2017 року. За цей час провели уже 6 засідань, участь у яких взяло більше 100 осіб. А в планах – ще не одна зустріч з громадськістю, щоб охопити якомога більше полтавців.

Вікторія Курилко, керівник проекту «Гендерне бюджетування як інститут громадянської освіти»

- Щоб найбільше розширити аудиторію учасників проекту. Це має бути невелика кількість, по-перше, адже питання, які ми будемо сьогодні обговорювати, є вузько тематичними та спеціалізованими. Їх обговорення потребує зворотнього зв'язку, щоб ми розуміли, чи люди зрозуміли тему, чи ні.

Результатом діяльності цього проекту стане перший в Україні науково-обґрунтований гендерний моніторинг місцевих бюджетів. Це все – після детального ознайомлення та оцінки всіх областей.

Стрічка новин