Полтаву відвідав молодий львівський письменник Данило Ільницький

Зустріч із читачами, серед яких – викладачі української літератури та відвідувачі читальні, пройшла у стінах Полтавської обласної бібліотеки. Цього разу творець знайомив книголюбів із вже 4-ою у колекції абеткою-енциклопедією «Антонич від А до Я».

Данило Ільницький – відомий письменник, літературознавець та музикант. На зустріч з читачами до Полтави його запросив колега Олексій Неживий. 

Олексій Неживий, модератор заходу

- Якщо говорити про особистість Данила Ільницького, то скажу без перебільшення – доля подарувала мені щастя справжнього духовного спілкування з такими молодими людьми.

Привід для зустрічі теж знайшовся: наприкінці 2017 року у Львові Данило Ільницький презентував незвичайну абетку-енциклопедію «Антонич від А до Я». Зараз презентує її в інших містах України. Сучасна книга щедро оздоблена ілюстраціями та розповідає про дитинство та юнацтво Богдана-Ігоря Антонича. На кожну літеру алфавіту, від А до Я, автор підібрав влучні слова та вірші.

Данило Ільницький, автор книги «Антонич від А до Я»

- Книга спроектована так, що, на перший погляд, вона адресована дітям, зокрема, середнього шкільного віку, можливо, старшокласникам. Але загалом вона є цікава всім віковим категоріям, тобто, і наприклад студентам, які цікавляться культурою і зокрема літературою, і загалом дорослим людям середнього, літнього, взагалі будь-якого віку. Тому що ця книжка насправді про такого понадвікового, безвікового Антонича.

Це вже не перша книга Данила Ільницького із серії «Від А до Я». Почалася серія з абетки-енциклопедії, присвяченої Андрію Шептицькому, далі були Тарас Шевченко й Іван Франко. З моменту виходу першої книги серія набула великої популярності серед читачів, адже книги – не лише пізнавальні, а й оригінальні.

Данило Ільницький, автор книги «Антонич від А до Я»

- Книгу «Антонич від А до Я» ілюстрували Людмила та Володимир Стецьковичі – це є подружжя Львівських художників, досить відомих. Натомість, попередні книги, які вийшли у цій серії, зокрема, про Шептицького, Франка і Шевченка, ілюстрували інші автори, зокрема, це творча майстерня «Аґрафка» і Анастасія Стефурак.

Книга «Антонич від А до Я» вийшла накладом 2 тисяч примірників. Автор говорить: ідеї щодо майбутніх героїв серії «Від А до Я» в нього вже є.

Стрічка новин