У Полтаві триває просвітницький проект «Знай свої права»

Торік в його рамках вже провели 17 лекцій, присвячених різним аспектам правового життя. У вівторок черговий семінар влаштували у центральній міській бібліотеці. Побувала на ньому і наша знімальна група.

У 2017 році проект «Знай свої права» став одним із переможців програми «Бюджет участі» у Полтаві. Його авторка – Ольга Медвінська – депутат Шевченківської районної у м.Полтаві ради від команди Андрія Матковського.

Ольга Медвінська, автор проекту «Знай свої права»

- Цей проект був не спонтанним, він вже роками був потрібен. Тому що людина, яка не знає своїх прав, можна сказати, що вона безграмотна. Тому цей проект був людям дуже потрібен.

Зараз на рахунку проекту – вже 17 проведених лекцій. Освітні правовідносини, корпоративне право, основні положення кримінального, цивільного законодавства, сімейні правовідносини ставали темами для обговорення. Розбиратися у всіх цих тонкощах слухачам лекцій допомагали експерти. У 2018 році розпочався новий етап реалізації проекту. У центральній міській бібліотеці цього дня порівнюють правові засади у суспільствах двох європейських країнах: Німеччині та Україні.

Олександр Отич, заступник начальника Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА

- Європейські цінності, як я побачив для себе, – це цінність людини, це самоповага, повага до людини. Людина має виглядати в суспільстві і відчувати так, що вона є повноправним членом цього суспільства, вона є часткою німецького суспільства, вона є часткою німецького народу.

Олександр Отич сьогодні в якості лектора. Розповідає про свою поїздку до Німеччини, устрій її суспільства тощо.

Ольга Медвінська, автор проекту «Знай свої права»

- Хотілося б на тому досвіді, який привіз Олександр Отич, донести нашим людям, взагалі молоді, що ми можемо змінюватися, ми можемо йти також в Європу, ми туди йдемо, і найголовніше – це наша культура і наша свідомість.

Подібні просвітницькі лекції для полтавської молоді, говорить Ольга Медвінська, цього року проводитимуть не рідше, ніж 1 раз на місяць.

Стрічка новин