Коли ж закінчиться справа по Арці?

У залі Октябрського районного суду пройшло чергове засідання, але один з потерпілих, Олександр Коба, та представник сторони захисту обвинувачуваних не з'явилися на слухання. Тому на засіданні обирали лише запобіжний захід для двох обвинувачуваних у вигляді домашнього арешту, а слухання перенесли на 26 березня.

Під час минулого засідання, яке стосувалося подій навколо Арки 5 квітня 2017 року, у залі суду було повно активістів, які вимагали справедливого рішення. Тоді переглядали слідчі експерименти та додавали нові докази до справи. Сьогодні ж розгляд справи мали продовжити, але один з потерпілих – Олександр Коба – через стан здоров'я до зали суду не з'явився.

Микола Сватенко, представник потерпілого

- Від потерпілого Коби надійшла заява про відкладення судового засідання у зв'язку з перебуванням на лікарняному, тому він просив суд відкласти, оскільки має бажання безпосередньо приймати участь у наступних судових засіданнях.

Аналогічне клопотання надійшло і від адвоката підсудних Максима Дашка. Чоловік просив відкласти слухання, оскільки зараз знаходиться у стаціонарному відділенні Кременчуцької дитячої лікарні разом з донькою.

Тому під час засідання обговорювали лише питання, яке стосувалося запобіжного заходу до обвинувачуваних. До цього дня Анатолій Прядко та Євген Усенко були під домашнім арештом. Після тривалих обговорень рішення таки прийняли.

Анатолій Савченко, суддя

- Суд ухвалив: клопотання прокурора задовольнити та продовжити обраний щодо обвинувачуваного Прядка Анатолія Івановича строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на 2 місяці, тобто, до 21 травня 2018 року.

Таке ж рішення винесли і для іншого обвинувачуваного – Євгена Усенка. 

Але така позиція задовольнила не всіх. 

Дмитро Юденко, потерпілий

- Справу взагалі намагаються перевести в площину не замаху на вбивство, а нанесення важких тілесних ушкоджень, хоча хто там був, і всі свідки зазначають, що це був саме замах на вбивство.

Сторона ж захисту обвинувачуваних рішення суду вважає доречним.

Михайло Самойленко, захисник обвинуваченого

- Справа слухається вже тривалий час: жодних підстав для того, щоб вважати, що саме такий запобіжний захід необхідно обирати нашим підзахисним, нема. Вони своєчасно з'являються до судових засідань, жодним чином не порушують ті обов'язки, які на них покладені судом, працюють, мають сім'ї.

Слухання справи перенесли на 26 березня, коли обоє потерпілих матимуть змогу бути присутніми.

Стрічка новин