До Полтави привезли «частинку» Чорнобиля

У Краєзнавчому музеї відкрили виставку малюнків «Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля – що далі?». Авторами стали учні старших класів та вищих навчальних закладів з усієї України. Цього дня представили 79 кращих малюнків, які розповідають про трагедію в Чорнобилі.

Трагедія в Чорнобилі сталася понад 30 років тому, але пам'ятають її й досі. Такий вигляд зараз має місто Прип'ять: порожні вулиці з хащами та напівзруйнованими будівлями. Колись тут вирувало життя, а зараз – пустка.

Саме Чорнобильській катастрофі присвячена виставка малюнків у Краєзнавчому музеї. Автори полотен – учні та студенти із всієї України. Сьогодні тут представлені роботи лише кращих – переможців конкурсу, який проводила Українська Греко-Католицька Церква. Участь у змаганні взяло майже 1,5 тисячі чоловік, але на виставці – роботи лише 79 конкурсантів. 

Максим Кролевський, священик Української Греко-Католицької Церкви (м.Харків)

- Зокрема, ці малюнки, які присвячені Чорнобильській трагедії, вони говорять про те, наскільки може бути небезпечною атомна енергетика і, можливо, нам все-таки варто використовувати якийсь довший шлях для того, щоб ми змогли досягти якоїсь енергонезалежності та енергетичних ресурсів для свого повсякдення.

Кожна картина зображає те, як митець бачить трагедію та продовження історії про місто Прип'ять.

Святослав Павлусь, прийшов на виставку

- Тут навіть слова важко підібрати про те, який вплив вона (катастрофа) мала на навколишнє середовище та для самої людини. Те, що під час вибуху велика територія стала непридатною для життя і повсякдення.

Стартував показ цієї виставки ще у 2016 році. Її демонстрували у Відні, Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Луцьку та Рівному. 

У Полтаві всі охочі матимуть змогу упродовж двох тижнів переглянути картини, після чого експозиція змінить локацію – поїде до міста Харкова.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію