12 березня відзначали 150-у річницю з Дня народження Володимира Вернадського

На честь видатного природознавця, філософа, мислителя, засновника геохімії, радіогеології та космізму його колеги-науковці не лише влаштували велику конференцію, а й презентували монографію. Серед присутніх на зібранні – студенти, історики та науковці.

У Краєзнавчому музеї – людно. Конференція з нагоди 150-ої річниці з Дня народження Володимира Вернадського зібрала близько ста гостей. Серед них – студенти полтавських природничих та історичних факультетів, науковці. Цього дня подібні заходи проходять в багатьох місцях, говорить очільниця Департаменту освіти та науки Полтавської обласної державної адміністрації Олена Харченко.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Ми переосмислюємо і ще раз перечитуємо його праці, і використовуємо їх у нашому повсякденному житті. І сьогодні з великою приємністю хочу сказати, що з самого ранку відбуваються заходи у закладах освіти Полтавщини. Зранку розпочалася робота «круглого столу» в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

У рамках конференції презентували монографію про Володимира Вернадського як громадянина та дослідника. Авторами книги виступили Марина Гриньова, Григорій Джурка та В’ячеслав Мельник. Науковці та творці зібрання відомостей про Володимира Вернадського говорять: над монографією працювали 10 років та вважають її однією з найповніших, адже у ній – відомості з інших наукових публікацій та архіву.

Григорій Джурка, співавтор монографії

- Монографія включає такі основні розділи – це перший розділ – життєвий та творчий шлях Володимира Івановича Вернадського, другий розділ розкриває основні напрямки розвитку основних галузей науки, починаючи від основних, таких як мінералогія, кристалографія, геохімія, біохімія, космохімія.

Свого часу Володимир Вернадський створював та розвивав понад 20 напрямів науки, які й охарактеризовані у другому розділі книги. Третій розділ автори повністю присвятили зв'язкам видатного науковця з Україною та Полтавщиною зокрема. Монографія вийшла накладом 300 примірників, одразу після презентації її передали до бібліотек області.

Стрічка новин