Чи пройде перевірку Полтавська область?

Комісія з питань надзвичайних ситуацій інспектує готовність рятувальних служб Полтавщини. Перевірятимуть все: починаючи від паперової документації, і закінчуючи готовністю рятувальників діяти в разі катастроф. Перевірка триватиме з 12 по 22 березня.

Сьогодні в залі Полтавської ОДА ті, хто рятує населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Від сьогодні у них інспекція, яку проводить Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Перевірка триватиме із 12 по 22 березня на території всієї Полтавської області.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Це стосується і цивільного захисту: це і споруди, і реагування органів влади, і практика щодо виникнення надзвичайних ситуацій. Все це повинно бути приведено в повну 100% відповідність до вимог чинного законодавства і сучасного часу.

Члени комісії вважають: Полтавщина готова до перевірки. У перший день в поле зору інспекції потрапить документація по стану цивільного захисту населення структурних підрозділів Полтавської ОДА. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ми цього не боїмось, ми до перевірки готові, але я хотів би, щоб після цієї перевірки ми зібралися в такому ж форматі і зробили серйозні висновки, бо для нас це є пріоритетом, а для людей – гарантія стабільності і спокійне проживання на тій території, де вони цього дня мешкають.

Під час наради обговорили й стан надзвичайних ситуацій в області за 2017 рік. 

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА Віктор Стеблянко розповідає: минулоріч на території області трапилося більше 3 тисяч надзвичайних подій. Але протягом останніх років тенденція за кількістю загиблих та постраждалих людей йде на зменшення. 

Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА

- Область з 2015 року знаходиться в підвищеному ступені готовності цивільного захисту. На території області створено 25 мобільних груп.

До обговорення особливостей перевірки служб надзвичайних ситуацій долучилися за допомогою відеозв’язку і керівники районних держадміністрацій.

Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА

- Органи місцевого самоврядування чітко розуміють, які завдання на них покладені, вони знають свої обов'язки, функціональні положення. Тому я впевнений, і абсолютно з оптимізмом дивлюся на результати перевірки, знаючи керівників всіх департаментів та управлінь, але чи підтвердиться ця впевненість та довіра, якраз результати і покажуть.

Нагадаємо, перевірка на Полтавщині триватиме до 22 березня.

Стрічка новин