12 березня у світі відзначають День боротьби з глаукомою

У полтавських офтальмологічних відділеннях тиждень триватиме профілактика захворювання. Пацієнтам безкоштовно виміряють очний тиск та проконсультують.

Тетяна Бачук хворіє на глаукому ще з 2003 року. Їй вже зробили операцію на правому оці. Зараз хвороба прогресує на лівому. Говорить: приїхала на остаточне обстеження.

Тетяна Бачук, пацієнтка 

- Уточнити, глаукома, чи ні. Сказали, в лазерному кабінеті, тут дадуть остаточний результат: або краплі якісь випишуть, або операцію будуть робить.

У всіх полтавських поліклініках вже третій рік поспіль проходить тиждень боротьби з глаукомою. Мешканців запрошують прийти до кабінету окуліста і виміряти очний тиск, аби запобігти втраті зору, адже кількість людей, хворих на глаукому, з кожним роком збільшується. Завідуюча офтальмологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні говорить: в нашій області таких – близько 10 тисяч. 

Олена Залудяк, завідуюча офтальмологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні

- Чим коварна глаукома? Тим, що підвищується внутрішньоочний тиск і надає сліпоту ока. Ця сліпота незворотня. Якщо при інших захворюваннях можливо прооперувати, і воно стане зрячим, то при глаукомі вже коли око втратило зір, навіть якась операція вже не зможе відновити зір.

Хоча б раз на рік людям «за 40» офтальмологи радять приходити на профілактичний огляд. А якщо глаукома – спадкове захворювання, то з 35. Для діагностування хвороби, крім очного тиску, на спеціальному апараті перевіряють ще й поле зору пацієнта.

Анна Христенко, медсестра лазерного центру

- Пацієнтка обстежується на глаукому. Вона проходить комп'ютерну перемітрію. Дивимось поля зору, наскільки зіниці звужуються, або ні.

Завідуюча офтальмологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні говорить: у лазерному центрі Полтавської обласної клінічної лікарні імені Миколи Скліфосовського є все необхідне обладнання. А в цьому році відділення поповниться ще й новим сучасним лазером.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію