Всеукраїнський фестиваль обирав на Полтавщині співочі таланти

«Червона рута» вкотре влаштувала відбірковий етап у нашому місті. Його учасниками стали близько 70 вокалістів з різних куточків області. Свої співочі здібності вони представляли в основних масових жанрах української музики. 

У далекому 88 році відбулися перші відбіркові конкурси фестивалю «Червона рута». Завдяки ним чимало сучасних українських співаків стали відомими. А зараз нові таланти підкорюють сцену фестивалю. У тому числі і в Полтаві.

Мирослав Мельник, виконавчий директор фестивалю «Червона рута»

- Ми би хотіли відібрати переможців у 6 основних масових жанрах української музики сучасної. Це – український автентичний фольклор, популярна музика, сучасна танцювальна, акустична, рок та інша, експериментальна музика. Нині маємо близько 70 солістів і гуртів тут на конкурсі з усіх районів області.

Серед учасників – і Олена Кутафіна. Дівчинка вже 4 роки займається вокалом, три з яких виступає на сцені «Червоної рути». Цього разу на конкурсі виконуватиме особливу пісню.

Олена Кутафіна, учасниця відбіркового конкурсу фестивалю «Червона рута»

- Буду виконувати пісню «Вербова дощечка», тому що вона мені дуже подобається, як по знанням, її дуже гарно співати, вона розкриває голос. І ще вона в репертуарі моєму.

За кожним виступом учасників уважно спостерігають члени журі. Саме від них залежатиме, хто представлятиме Полтавську область на фінальному гала-концерті.

Дмитро Соколов, директор Полтавського обласного центру народної творчості

- Критерії досить прості: це – рівень виконавської майстерності. І найголовніше – ми повинні почути українську пісню в різних її форматах: від автентики до рок музики.

Має журі до учасників і додаткові завдання.

Мирослав Мельник, виконавчий директор фестивалю «Червона рута»

- Ми можемо зупиняти виконавця, просити поспівати акапельно. Тобто, дуже цікаві різні завдання, повороти сюжету самого конкурсу говорять про те, що ми як музиканти і люди, які вболівають за майбутнє масової музики, хотіли б бачити на сцені нові імена, які добре підготовлені.

Відбіркові конкурси ювілейного 30 фестивалю «Червона рута» відбудуться у всіх регіонах України. Фінал пройде у вересні 2019 року у Чернівцях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію