Творча молодь Полтави отримала заслужені нагороди

У Центрі громадського моніторингу «Погляд» підбили підсумки конкурсу образотворчого мистецтва «Погляд на місто – минуле, сьогодення, майбутнє». Переможців та лауреатів організатори визначали у трьох категоріях, плюс – так звані «призи глядацьких симпатій».

Наприкінці лютого у центрі громадського моніторингу «Погляд» відкрилася виставка образотворчого мистецтва. Автори робіт – учасники конкурсу «Погляд на місто – минуле, сьогодення, майбутнє».

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Перша виставка, яка пройшла у нашому центрі, ми не думали, що вона викличе такий резонанс. Надзвичайно багато талановитих робіт і дитячих, і юнацьких. Надзвичайно цікаві роботи. І головне, що для нас було цікаво, – дуже великий у соціальних мережах відгук про нашу виставку, надзвичайно багато лайків, надзвичайно багато відгуків, цікавих думок.

Свої роботи учасники конкурсу представляли у трьох номінаціях: «Історичний спадок, який ми зберегли», «Полтава сьогодні – проблеми і перспективи», «Полтава майбутня. Мікрорайон твоєї мрії». 

Олеся Будяк, куратор виставки 

- Наша молодь займається в різних студіях, школах естетичного виховання міста. Це і Полтавська дитяча художня школа, Школа мистецтв, Мала академія мистецтв, ліцей, арт-студія «Художник». І, звісно, творять вони в різних техніках: це і малюнок аквареллю, гуашшю, це розпис по склу, є аплікація з різних матеріалів, дуже складна техніка – лінорит.

Оцінювати запропоновані роботи, кажуть члени журі, їм було не просто. Адже усі картини виконані талановито та на високому професійному рівні. Загалом такі конкурси, переконанні судді, дають змогу юним художникам побачити свою роботу зі сторони.

Микола Підгорний, Заслужений художник України, голова журі

- Ти коли робиш свою роботу, вона здається досконалою. А коли виставляєш її разом з іншими, ти бачиш свої досягнення та свої недоліки. І це дозволяє художнику рухатися далі.

Автори кращих робіт цього дня отримали подарунки від організаторів. Перше місце у своїй номінації посіла Марія Зосіменко.

Марія Зосіменко, одна з переможців конкурсу

- У цій роботі я хотіла показати, що історія наша дуже багата, і навіть якщо деякі будинки в наш час не дуже яскраві, то у нашому серці, у пам'яті всіх полтавців вони яскраві, колоритні, як і наше українське життя.

Поряд із професійним журі про роботи конкурсантів мали змогу висловитися і звичайні полтавці – у віртуальній галереї. Близько 100 лайків у соцмережі здобули роботи Анни Цимбалюк, яка також отримала свій приз.

Анна Цимбалюк, одна з переможців конкурсу

- Я зображувала стару Полтаву. Мені дуже подобається ця тема, тому що в старому завжди є щось гарне, яке буде перекликатися в майбутньому. Роботи виконані у техніці ліногравюри.

Ця виставка у Центрі громадського моніторингу «Погляд» стала першою, проте далеко не останньою, запевняють організатори. Адже подібні творчі заходи для дітей та молоді тут планують проводити і надалі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію