Унікальні картини з насіння та кісточок

В Полтавській Галереї мистецтв пройшла виставка флора-мозаїчних об'ємних панно майстрині Ольги Літус. 34 картини з 14 видів рослин, на кожній кісточці – триколірний розпис. Ілюстрації до поетичних творів Тараса Шевченка, природу України та красу птахів бачила і Юлія Хаврель.

Такі 3-D картини створює полтавка Ольга Літус. Звичайні кісточки в руках майстрині перетворюються на флора-мозаїчні об'ємні панно, аналогів яким, говорять її колеги, немає у світі. За цей винахід Ольга Літус має патент, зареєстрований в Інституті інтелектуальної власності.

Ольга Літус, Заслужена майстриня народної творчості України

- Все – насіння і кісточки – приклеєні під кутом 35-45 градусів до основи. Виноградні кісточки приклеєні під кутом 90 градусів. Ви можете сказати, що ви раніше бачили теж твори, портрети Тараса Шевченка з насіння рослин. Але вони були насипані, а у мене вони не насипані, вони стоять.

Виставка присвячена до Дня народження Тараса Шевченка. На ній можна побачити ілюстрації до таких поетичних творів, як «Слава Україні», «Сичі в гаю перекликались», «Зацвіла в долині червона калина» та інші. Саме його поезія, говорить майстриня, надихає її на творчість.

Всього на виставці представлено 34 картини, 16 з яких виготовлено із насіння гінкго білоби. За найбільшу кількість картин з цього лікарського дерева авторка потрапила до Книги рекордів України. Флора-мозаїчні об'ємні панно бачили вже в Полтаві, Києві та навіть Берліні. 

Ольга Літус, Заслужена майстриня народної творчості України

- Моя мета – прославити аграрну Україну. Полтавська область – це сільськогосподарська область. Не може бути такого, щоб на Україні не було мистецтва, пов'язаного з сільським господарством.

На одну картину в Ольги Літус йде близько місяця, по дванадцять годин на добу, без вихідних. Саме така велика та титанічна праця не залишає байдужим до цього мистецтва, каже Сабіна Свічкар.

Сабіна Свічкар, учасниця виставки

- Не кожна людина змогла б приділити стільки уваги, стільки часу для створення таких витворів мистецтв.

Виставка об’ємних мозаїчних панно майстрині Ольги Літус у Полтавській галереї мистецтв триватиме до 24 березня. А сама авторка говорить: мріє про учнів, які б продовжили її справу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію