Сніг та крига на дорозі не завадили 300 полтавцям пробігти марафон у 5 кілометрів

Основною метою забігу, що пройшов на Леваді, організатори називають популяризацію спорту та привітання панянок зі святом весни. Перший фінішер подолав дистанцію вже за 18 хвилин 48 секунд, інші учасники теж не змусили вболівальників довго чекати.

Святкові вихідні розпочалися із забігу в одному з «молодих» мікрорайонів Полтави. Левада – порівняно новий житловий масив, у якому мешкають по-справжньому активні та спортивні городяни. Тож не дивно, що саме тут свято весни та жінок вирішили відзначити 5-ти кілометровим марафоном.

Максим Кривенко, організатор забігу «Run, Beauty, Run»

- Насправді біг – це радість, це більше, ніж здоровий спосіб життя, це натхнення, це перемоги, це щастя та це те, що якраз має супроводжувати таке свято, як 8 березня. Востаннє ми бігали 1 січня о 9-й годині ранку, і це було дійсно святково, яскраво та щасливо, саме тому сьогодні, 8 березня, ми вирішили це зробити.

Забіг фановий, тобто, непрофесійний, тож серед учасників – як спортсмени з багаторічним стажем, так і бігуни-новачки. До таких себе відносить і Анна Буцька. Незважаючи на те, що спортом дівчина займалася завжди, у марафоні бере участь вперше.

Анна Буцька, вперше бере участь у марафоні

- Ви знаєте, це для мене випробування, бо я вдруге стала матір'ю два місяці тому, тож для мене це випробування, у першу чергу. І саме, якщо я займаюся спортом, то мені дуже хотілося б відзначити саме так це свято.

Традиційно як професійні, так і аматорські дистанції починаються з розминки. Одразу після гуртової розминки ті, кого не налякала ожеледиця, вирушили на старт 5-ти кілометрового святкового марафону.

Серед тих, хто виявив бажання допомогти в організації та проведенні заходу, – і секретар Полтавської міської ради, депутат від Левади Оксана Деркач. Вона наголосила: в цьому мікрорайоні вже реалізується декілька проектів в рамках програми «Бюджет участі».

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Ми хочемо усі разом популяризувати Леваду і здоровий спосіб життя. Леваду як мікрорайон, у якому вже багато зроблено, і довести усім, що, об'єднуючи зусилля, разом працюючи, можна досягати результатів. От ми маємо вже реконструкцію Богдана Хмельницького бульвару, ми тут маємо 4 проекти, які виграли по програмі «Бюджет участі», 2 із них реалізовані, 2 в цьому році будуть реалізовані.

На меті забігу – не лише привітати дівчат зі святом та популяризувати спорт, а й привернути увагу громадськості до прирічкового парку. Присутні на святі і фахівці проекту «Інтегрований розвиток міст України».

Ірина Брижань, керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст України» в Полтаві

- Ми сьогодні проводимо таке опитування і хочемо дізнатися, що саме для полтавців прирічковий парк. Це як туристична принада, що має там бути, канатні парки, чи має це бути як зона пересування для здорового способу життя, тобто, бігові доріжки, веломаршрути або, можливо, це просто зелена зона для спокійного відпочинку.

Конкурс на кращий проект прирічкового парку організатори планують провести вже восени. Тим же, кому цікаві марафони, організатори вже анонсують благодійний забіг 1 квітня. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію