Інтерактивна дошка з інформацією про загиблих учасників в зоні АТО

Такий вигляд має «жива» алея пам'яті у парку імені Котляревського. Ідея її створення належить матерям загиблих героїв, а втілити її в життя допомогла міська влада. На облаштування алеї з міського бюджету виділили 1,5 мільйона гривень.

У парку імені Котляревського тепер є новий пам'ятний знак з вшанування загиблих учасників АТО. Це Алея пам'яті захисників України. Ідея її створення належить матерям загиблих, які цього дня прийшли на офіційне відкриття.

Центральним є пам'ятний знак, що містить інтерактивну дошку з інформацією про загиблих: фото, роки життя, обставини смерті та нагороди, які мають герої.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Це не пам'ятник, а пам'ятний інформаційний знак для полтавців. Тобто, це не пам'ятник тим хлопцям, а скоріше для того, щоб полтавці не забували про те, і взагалі українці і всі не забували.

А обабіч алеї висадили символічні дуби, які виростила мама одного з загиблих в зоні АТО Тамара Горячевська в пам'ять про сина та інших загиблих. 

Тетяна Горячевська, виростила дуби

- І коли це сталося з нашим сином – він загинув. І чоловік каже: треба посадити за нього, за інших загиблих (дерево), але ми тоді думали: гай великий. Але так сталося, що вийшла невеличка алейка: уже після всього.

Сьогодні тут зібралися матері, дружини та діти. Всіх їх об'єднало спільне горе – втрата. Марія Верлон теж зазнала втрат. Її син загинув у зоні АТО.

Марія Верлон, втратила сина в зоні АТО

- Він дуже любив життя, понад усе йому була Батьківщина, для нього перешкод не було. Він ішов, захищаючи, і я прийшла сюди сьогодні на відкриття. Дякую нашій владі, що потурбувалися про наших дітей. Це зробили пам'ять усім для підростаючого покоління.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію