Подорожі на полотні

Для тих, хто мріє про подорожі, в Полтавському Художньому музеї ім.Ярошенка проходить персональна виставка творів Віктора Кузьменка під назвою «Країнами і континентами». Художник-графік та художник-ілюстратор має у своєму доробку 400 власноруч оформлених книжок, одна з яких – «Національна опера України» Станішевського.

В Україні Віктор Кузьменко відомий як художник-ілюстратор, художник- графік. В одному залі для полтавців зібрали більше 70 картин із зображенням різних країн світу. Сама ж виставка розбита на серії.

Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Тут є окремо Чилі, окремо Бразилія, окремо Мексика, окремо Америка Південна, є Європейські міста, все те, що він бачив. Будучи в цих країнах, він відчув культуру, історію, колористику, традиції, і все це через себе трасформував.

Олексій Петренко познайомився з творчістю митця в далекі дев'яності, купивши детективи Богомила Райнова «Пан Ніхто», «Тайфуни з лагідними іменами», «Вмирати – в крайньому випадку».

Олексій Петренко, видавець, колекціонер 

- Обкладинки, ілюстрації до цих детективів робив Віктор Кузьменко. В його доробку проілюстрованих книг – біля чотирьохсот.

А ось Ірина Ларіна знайомиться з творчістю Віктора Кузьменка вперше. Каже, що в захваті від його техніки малювання і вже має улюблені картини з серії «Африка».

Ірина Ларіна, відвідувачка виставки

- Мені дуже подобаються ці картини, ця графіка, де чоловік побував, в цих країнах. В кожний куточок зайшов, подивився і намалював.

Один з кураторів проекту Руслан Рунно зізнається, що також має свою улюблену серію робіт – «Бразилія».

Руслан Рунно, куратор арт-проекту «Artmoda festival»

- Тому що навіть в цей весняний день ми подивимося на роботи, які представлені з циклом по Бразилії, це – океан, світло і сонце. Тобто, постійно хочеться дуже яскравого позитиву.

В рамках арт-проекту Artmoda festival експозиція проходить в кількох містах України: Полтаві, Івано-Франківську, Львові, Києві, каже куратор проекту. Виставка в Полтаві триватиме до 15 березня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію