Як боротися з глаукомою?

Чим небезпечна ця хвороба для очей та як з нею боротися, цього дня розповідали фахівці офтальмології у Департаменті охорони здоров'я. В Україні це захворювання має майже 200 тисяч людей, лише в Полтавській області ця цифра складає 9 тисяч. Лікування можливе, але дороговартісне: говорять фахівці.

Очі людини – це дзеркало душі та один із засобів рецепції. Тому, наголошують фахівці, зір варто берегти. Адже існує багато захворювань цього органу, серед яких – і глаукома.

Олена Залудяк, головний офтальмолог Департаменту охорони здоров'я 

- Глаукома – одне з найпоширеніших захворювань у всьому світі. І, на жаль, сліпота внаслідок глаукоми – це одне з найнезворотніших перебігів. В усьому світі, по різним даним, від 60 до 100 млн хворих на глаукому, а з них до третини сліпих, на жаль.

Тому фахівці наголошують: варто звертатися до офтальмолога, тільки-но з'являються найменші сигнали до захворювання очей. Крім того, слід регулярно відвідувати цього фахівця, щоб перевірити якість свого зору.

Олена Залудяк, головний офтальмолог Департаменту охорони здоров'я 

- Найголовніше. При глаукомі що страждає? Очний тиск. Найголовніше виміряти тиск, особливо категоріям ризику і всім жителям після 40 років, всім. Наголошую ще раз!

В Полтавській області на глаукому хворіє лише 16 дітей. 

Валентина Малікова, завідуюча очним відділенням дитячої міської клінічної лікарні

- Діти всі прооперовані, діти знаходяться на обліку, діти всім забезпечені. Знаходяться на обліку і оглядаються вони в провідних центрах.

Головний лікар обласної лікарні імені Скліфосовського Григорій Оксак розповідає: операції на кришталику дуже популярні.

Григорій Оксак, головний лікар обласної лікарні ім.М.Скліфосовського

- Всі звернення ми намагаємося забезпечити. У нас є облік пацієнтів, які потребують цих оперативних втручань з забезпеченням штучних кришталиків.

А взагалі, радять фахівці, варто берегти свій зір, щоб обійтися без оперативних втручань: менше часу проводити перед моніторами, а більше – на свіжому повітрі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію