Платити аліменти чи ні?

Тут кожен вирішує самостійно. Але у зв'язку з прийняттям закону про посилення відповідальності за несплату аліментів до чоловіків-боржників державна виконавча служба буде застосовувати жорсткі санкції: заборона виїзду за кордон, а ще – неможливість користуватися зброєю та керувати автомобілем. На це оновлення чоловіки реагують по-різному: одні стають на правильний шлях, а інші поки що продовжують ігнорувати вимогу закону.

У юридичному законодавстві – чергове оновлення. Стосується воно аліментів.

Олександр Міщанін, начальник Київського ВДВС м. Полтава ГТУЮ у Полтавській області

- 6 лютого 2018 року набрав чинності Закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. На виконанні у Київському відділі державної виконавчої служби міста Полтави перебуває близько 2 тисяч виконавчих проваджень про стягнення аліментів.

До закону про виконавче провадження внесли оновлення. Тепер, говорять працівники виконавчої служби, чоловікам важче буде ухилятися від сплати аліментів.

- Чи сплачує вам боржник самостійно аліменти?

- Ні, не сплачує.

- Чому та з яких причин?

- Справа в тому, що я не знаю, де він знаходиться. Тому й звернулася, щоб це питання вирішити нормальним шляхом.

Людмила Шматченко, заступник начальника Київського ВДВС м. Полтава ГТУЮ у Полтавській області

- До статті 71 Закону України про виконавчі провадження внесені зміни щодо посилення контролю за виконанням рішенням суду про стягнення аліментів. На даний час боржникам та стягувачам відправлені копії даних постанов, що є дієвим.

За словами Людмили Шматченко, на даний час державними виконавцями винесені постанови про обмеження на заборону виїзду за кордон, полювання та керування автомобілем. На даний час боржникам та стягувачам відправлені копії даних постанов, що є дієвим. 

До відділу виконавчої служби почали з'являтися боржники з квитанціями, щоб розібратися в ситуації.

Владислав Юрченко, боржник 

- Я звернувся до виконавчої служби у зв'язку з тим, що на момент подачі моєї колишньої дружини заяви на аліменти я здійснював проплати на її пластикову картку. У зв'язку з тим, що ми домовилися усно, що я буду сплачувати аліменти на утримання свого сина.

Жінка в заяві не вказала, що проплати були, та їх розмір. І, як наслідок, виконавча служба нарахувала чоловіку борг. Тому Владислав Юрченко прийшов з відповідними квитанціями про оплату до виконавчої служби. Тепер пише заяву та буде чекати перерахунку суми. Але є ті, хто добровільно до виконавчої служби йти не хоче, говорять працівники виконавчої служби. На них чекають суворіші санкції. 

Олександр Міщанін, начальник Київського ВДВС м. Полтава ГТУЮ у Полтавській області

- Накладається арешт на майно боржника, в разі виявлення транспортних засобів вони оголошуються в розшук, а в разі виявлення нерухомого майна проводиться його опис.

Працівники виконавчої служби завітали з «візитом» до одного з боржників, але за адресою, вказаною у виконавчому документі, боржник не проживає.

Олесь Тихонов, головний державний виконавець Київського ВДВС м. Полтава ГТУЮ у Полтавській області

- Було встановлено зі слів сусідів, що він тут тривалий час не проживає, а проживає десь у співмешканки.

Тому в подальшому він буде оголошений в розшук на підставі ухвали суду. Але у списку працівників виконавчої служби ще є «кандидати», з якими хочуть поспілкуватися. 

Інна Діденко, державний виконавець Київського ВДВС м. Полтава ГТУЮ у Полтавській області

- Де заборгованість, сукупний розмір якої складає понад 6 місяців. Перевіривши майновий стан боржника, виявили наявність земельної ділянки.

І як наслідок – опис земельної ділянки. Але якщо власник погасить заборгованість по аліментах, то майно не буде передано для його реалізації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію