«Газпром» скасував поставки газу Україні

На це одразу відреагували і в Полтаві, провівши екстренне засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На зупинку постачання газу від «Газпрому» Рада національної безпеки і оборони України відреагувала рекомендацією зменшити газопостачання та газоспоживання усіма підприємствами, установами та організаціями. Присутні на засіданні фахівці запевнили, що полтавці зменшення тиску газу у своїх домівках практично не помітять.

З 1 березня 2018 року «Газпром» зупинив газопостачання до України. Заступник Полтавського міського голови Віталій Нікіпєлов стверджує, що причиною цих подій скоріш за все стало рішення міжнародного комерційного суду на користь України і його несприятливими фінансовими наслідками для «Газпрому».

Віталій Нікіпєлов, заступник Полтавського міського голови

- Це викликає зниження тиску у газотранспортній мережі України, необхідність зменшення енергопостачання. Зокрема, цьому питанню вчора ввечері було присвячено засідання, теж надзвичайне Ради національної безпеки і оборони.

Рада національної безпеки і оборони України рекомендує вжити усі можливі заходи щодо зменшення газоспоживання всіма підприємствами. Задля прийняття рішення щодо споживання газу у Полтаві скликали термінове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На комісії також обговорили призупинення навчання у закладах освіти, тож на 3 календарні дні, з 5 по 7 березня, у школах, закладах профтехосвіти та позашкільних закладах навчання призупинені. Дошкільні заклади працюють у штатному режимі.

Фахівці додають: в першу чергу пониження газового тиску відбудеться на центральних Українських магістралях і майже не буде помітним у Полтаві.

Олександр Чухрай, заступник голови правління – головний інженер ПАТ «Полтавагаз»

- Говорити за магістральні системи я не можу, я можу сказати з впевненістю, що на сьогоднішній день розподільна система міста Полтави, Полтавської області працює у нормальному штатному режимі і загрози на сьогоднішній день пониження тиску немає.

Заступник головного інженера «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Олег Баюн запевняє: полтавці зниження тиску газу у своїх домівках майже не помітять.

Олег Баюн, заступник головного інженера ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

- Ну я думаю, як 1-2 градуси вони втратять, не більше, і маючи зараз де 19, де 20, де, може, і 22 градуси, це не вплине на комфорт, а тим більше – на якість гарячої води. Тому що при таких мінусах гаряча вода взагалі зараз зашкалює.

Також з метою економії газу частину підприємств рекомендують перевести на альтернативні види палива.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію