Держдепартамент США схвалив продаж 210 ракетних комплексів Javelin для України

Українське керівництво висловило подяку США за рішення щодо надання Україні 210 протитанкових переносних ракетних комплексів Jаvеlin («Джавелін») загальною вартістю 47 мільйонів доларів. Прибуття ракетних комплексів очікується в найближчі кілька тижнів.

В Україні вважають, що такі протитанкові комплекси суттєво посилять спроможність українських військ, але Держдепартамент США наполягає, що поставки не вплинуть на військовий баланс в регіоні.

Держдепартамент США схвалив пропонований продаж 210 ракетних комплексів Javelin першого березня. Угоду було оголошено Агенцією з питань співпраці в царині оборони та безпеки.

Агенція повідомила, що уряд України запросив 210 ракет і 37 пускових установок. Угода передбачає також навчання, технічну допомогу, транспорт та інші аспекти логістики.

Загальна вартість угоди не перевищуватиме 47 мільйонів доларів, говориться у заяві американського агентства, яке, однак, додало, що узгодження Держдепартаментом США не означає, що продаж вже відбувся.

Президент України Петро Порошенко подякував США за рішення надати комплекси «Джавелін», що, за його словами, стане додатковим стримуючим аргументом проти російської агресії на Донбасі.

«Надихаюча новина зі США – Україна отримає те, про що давно говорили, але не підтверджували – «Джавеліни»! Згідно з моїми домовленостями з американським керівництвом та завдяки двопартійній підтримці Конгресу це стає реальністю», – написав Порошенко у Фейсбуці і додав: «Ця зброя в руках українських військових стане додатковим стримуючим аргументом проти російської агресії на Донбасі».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію