У Полтаві комунальники вийшли на боротьбу із бурульками

Разом із співробітниками Державної служби з надзвичайних ситуацій вони долають наслідки негоди, які причаїлися на дахах. Нависаючу небезпеку, а це – бурульки та так звані «снігові шапки» – знімають, аби останні не зашкодили перехожим.

Рясні снігопади додавали клопоту комунальникам протягом всього тижня. Коли опади припинилися, перед ними стоїть інший виклик – боротьба з наслідками. З самого ранку двірники не випускають із рук лопат, на вулицях працює техніка. У районі ж п'ятої школи ліквідовують нависаючу загрозу – бурульки та снігові намети на дахах будинків.

Олег Логвін, начальник аварійно-рятувального відділення

- Під'їжджає вишка, яка стоїть на задньому плані, або за допомогою альпспорядження ми забираємося на дах. Перед цим визначаємо небезпечні місця, де можливе падіння або на тротуар, або на проїжджу частину.

Небезпечні місця визначають працівники житлово-експлуатаційної організації.

Ніна Сторож, майстер технічної дільниці №3 КП ЖЕО №2

- Я обходжу житлові будинки. Так відповідно усі майстри на всіх дільницях, огороджуємо небезпечні місця, де є намети на дахах, де є бурульки, які висять з наших покрівель. Складаємо відповідні документи, акти, фіксуємо на мобільні телефони, і все це передає наше управління на управління МНС.

Таких адрес тільки у цієї бригади надзвичайників на сьогоднішній день близько 10. Скрізь це – п'ятиповерхівки. У таких будинках, кажуть фахівці, є найбільша вірогідність виникнення крижаної загрози.

Олег Логвін, начальник аварійно-рятувального відділення

- Дах побудований таким чином, що є передумови до таких бурульок.

- А на дев'ятиповерхівках?

- Там парапети, тому бурульки там, як правило, не виникають.

Надзвичайники збивають бурульки та снігові намети, перехожі спостерігають за їхньою роботою. Полтавці кажуть: зазвичай намагаються обходити небезпечні зони та дивитися не лише під ноги, а й на те, що над головою.

- Стараюся, стараюся, не завжди звертаю увагу, але намагаюся дивитися. Щоб не впала на голову бурулька, або крига, або снігова шапка.

Особливо, говорять комунальники, слід бути обережними під час відлиги. 

Ніна Сторож, майстер технічної дільниці №3 КП ЖЕО №2

- Коли сонечко, воно підтає все на покрівлі ж. Відповідно, виникає лід під сніговими наметами, виникають бурульки, тому їх необхідно знімати, бо це – небезпека, загроза для наших мешканців, перехожих.

Відтак, продовжує майстер, полтавцям варто дотримуватися основних правил безпеки: не ходити близько під дахами будівель, не ігнорувати попереджувальні стрічки, якими огороджені зони з високою імовірністю падіння снігу та льоду, та не паркувати свої автомобілі у небезпечних місцях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію