Зловмисники самі звернулися до поліції, задля приховання скоєного злочину

Працюючи експедиторами у філії одного з київських товариств, торік у жовтні двоє 40-річних жителів Полтави здійснили оптове постачання  алкогольних напоїв підприємцю із Миргорода. Отримані за товар 98 тис. 800 грн, привласнили, повідомила подробиці справи прокурор відділу прокуратури Полтавської області Валентина Кармазина.   

Щоб приховати вчинений злочин, наступного дня один зі спритників звернувся із заявою в поліцію, в якій написав, що 30 жовтня 2017 року близько 22 години невідомі особи в селі Огирівка Великобагачанського району, погрожуючи застосуванням насильства, небезпечного для життя та здоров’я, заволоділи його мобільним телефоном та грошима. Інший зловмисник поїхав у Полтаву, щоб розповісти про напад керівникові філії. 

«Внісши відомості до ЄРДР за ч. 2 ст. 187 КК України (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб), вже за 2 дні слідчий та процесуальний прокурор зрозуміли, що розбійного нападу не було, адже заявник плутався не лише в якихось деталях, а й в основних показах. Тому вже самі полтавці стали фігурантами розпочатого кримінального провадження, під час якого вони повернули філії усі кошти», - зазначила прокурор. 

Вироком Великобагачанського районного суду, один із чоловіків засуджений за ч. 3 ст. 191 (привласнення чужого майна, яке було йому ввірене, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 383 (завідомо неправдиве повідомлення  слідчому про вчинення злочину з корисливих мотивів), ч. 2 ст. 384 (завідомо неправдиве показання потерпілого, поєднане з обвинуваченням у тяжкому злочині, вчинене з корисливих мотивів) КК України до 4 років обмеження волі. Інший – за ч. 3 ст. 191 КК України до 3 років 6 місяців обмеження волі.

Злочинці Злочинці

Водночас, суд, врахувавши, що обвинувачені відшкодували завдані збитки в повному обсязі, а представник товариства не наполягав на суворому покаранні. Раніше вони до кримінальної відповідальності не притягувалися і мають на утриманні неповнолітніх дітей. На підставі ст. 75 КК України, суд звільнив обох від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік.          

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію