Якщо ви маєте вдома пухнастика, не забудьте його сьогодні привітати

Першого березня відзначається Міжнародний день котів. На честь цього свята в обласній бібліотеці провели інформаційно-розважальний захід «Кіт-Мікс».

Так 1 березня святкують Міжнародний день котів в обласній бібліотеці імені Котляревського. Одна з учасниць танцювального гурту «Ритм» Аліса Шмурак вважає: в домі обов'язково має жити кіт. Вона це знає точно, бо у неї вдома – їх троє. Проте Алісина улюблениця – одноока кішка Флешка. Дівчина жартівливо називає її осло-козо-свино-вуткою.

Аліса Шмурак, учасниця гурту 

- Вутка, тому що вона крякає. Свиня, тому що вона інколи хрюкає. Коза, тому що вона бодається, а віслюк, тому що вона дуже уперта. Якщо не було би кішок, не було би тих, хто вночі прийшов би і над вухом мявкав та крякав.

У святі взяли участь танцювальна арт-студія «Ритм» та благодійна організація «Центр захисту живої природи «Юний європеєць», котра підготувала художню виставку. Глядачі також мали змогу подивитись фільм «Коти в живописі та музиці»

Мета заходу, говорять організатори, – сформувати у громади Полтави толерантне та добре ставлення до тварин.

Лариса Лисенко, організатор заходу «Кіт-Мікс»

- В Україні стоїть гостро проблема захисту домашніх тварин. Населення утримує 7 з половиною мільйонів котів, тобто, на кожного українця припадає по 17 котів. Але Європейський Союз та міжнародні організації критикують Україну за те, що немає законодавства по захисту тварин.

Лариса Лисенко поділилась деякими цікавими фактами про котів. Наприклад, малюнок на поверхні носів цих тварин є унікальним, він такий же, як відбиток пальців у людей. А от австрійським кішкам, котрі охороняють продуктові склади, виплачують пожиттєву пенсію у вигляді м'яса і молока.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію