1 березня – не тільки перший день весни

Цього дня ще вшановують пам'ять Святого Самуїла. А в Полтавському Краєзнавчому музеї традиційно цього дня уже другий рік поспіль проводять наукову конференцію, присвячену літописцю Самійлу Величку. Історики, краєзнавці, працівники музеїв – саме вони стали авторами наукових публікацій.

Літописець Самійло Величко – автор першого систематичного викладу історії української козацької держави. Але, на думку істориків, його постать вивчена не достатньо. 

Віталій Яремченко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського 

- Так склалося традиційно, що, напевно, через те, що ми багато чого не знаємо про Самійла Величка: коли він народився, тому конференція проходить у дні цього святого.

У стінах Краєзнавчого музею – це вже друга конференція, присвячена цьому літописцю. У залі традиційно – історики, краєзнавці та просто цінителі історії Полтавщини. 

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Більшість істориків сходяться на тому, що 1670 року у Тахтауловому або Жуках народився Самійло Величко, і кінець свого життєвого шляху він також провів у Жуках і у Диканьці, де писав свій знаменитий літопис.

У Жуках також не забувають вшановувати пам'ять видатного літописця. Адже, як вважають історики, вклад Самійла Величка важко переоцінити. Тепер в цьому селі є пам'ятник літописцю. А це – ініціатор, який допоміг увічнити пам'ять.

Петро Бондаревський, ініціатор встановлення пам'ятника Самійлу Величку в с.Жуки

- Ми поїхали туди, там, де зараз уже і споруда, там, де камінь встановили, а тоді там було поле і картоплю садили. Ну і почали з людьми думати, як увічнити пам'ять: вирішили установити такий (показує) знак.

За матеріалами наукової конференції «Село Жуки – батьківщина літописця Самійла Величка» видали збірку, що містить праці всіх науковців, які долучилися до конференції.

Стрічка новин