На Полтавщині працюватимуть 4 госпітальні округи

Їхнє формування, а також створення госпітальних рад вже завершено. Наразі там розробляють перспективні плани розвитку. Що загалом передбачають госпітальні округи та на якому етапі зараз перебуває Полтавщина в цьому процесі – у наступному сюжеті.

На сьогоднішній день у 20 регіонах України та місті Києві визначені склад та межі госпітальних округів. Процес формування останніх стартував на початку 2017 року. 

Олександр Оглобля, нач. відділу управління персоналом Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Госпітальний округ, якщо можна так виразитися, – це така логістична структура, яка має забезпечити найшвидше, найбільш якісніше і доступніше обслуговування медичне в плані стаціонарної допомоги. Мета основна створення цих округів – для того, щоб забезпечити максимальне наближення стаціонарної допомоги до населення у віддалених районах.

Полтавщина поряд із Херсонською, Рівненською та Кіровоградською областями у цій роботі – серед лідерів. У нашому регіоні вже завершилося формування і самих округів, і госпітальних рад. Загалом на теренах Полтавщини функціонуватимуть 4 таких осередки: Східний, Західний, Північний та Південний. Їх формували відповідно до основних вимог, які вказані у постанові Кабміну.

Ольга Зеленяк, експерт ГО «Центр Ейдос»

- Там є певні критерії - 60 хвилин доїзду. Там закладені вимоги, що лікарні першого рівня повинна обслуговувати як мінімум 120 тисяч населення, лікарня другого рівня - 200 тисяч населення. Проте все одно кожен регіон має свої особливості.

Серед них – щільність проживання населення або територіальне розташування регіону. Тим не менше, однією із головних умов для госпітальних округів є наявність в окружній лікарні відділення невідкладної допомоги.

Олександр Оглобля, нач. відділу управління персоналом Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Що це таке? Це повністю відділення, яке має у своїй потужності і комп'ютерну томографію, реанімаційну, операційну - все це буде для екстрених викликів та екстрених випадків.

Сформувати госпітальні округи по всій Україні мали ще до кінця минулого року. Проте і до сьогодні, кажуть представники «Центру Ейдос», які займалися дослідженням стану створення округів, у деяких областях цей процес перебуває на самому початку.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію