Пенал або гаманець із пластикової пляшки

Полтавських школярів навчали створювати корисні дрібнички із «відпрацьованих» матеріалів. В обласній бібліотеці відбувся екологічний майстер-клас. Він став частиною великого проекту ЕКОВАРТА, який реалізується за Програмою Ради міжнародних наукових досліджень ПОЛіС.

Наталія Діда, співзасновник ініціативної групи «Полтава-Самодопомога»

- Хочеться, щоб полтавці, українці, щоб оця європейськість проявлялася в тому, щоб ми не викидали сміття просто так, не засмічували наше улюблене місто.

Саме з цієї метою у Полтаві був створений масштабний проект ЕКОВАРТА. Його ініціаторами виступила група «Полтава-Самодопомога» разом з Патрульною поліцією та обласною бібліотекою. Цього дня в рамках проекту для дітей проводять екологічний майстер-клас.

Аліна Кондратенко, капрал поліції

- Ми будемо разом з дітками виготовляти різні поробки. В ході такого проведення вільного часу будемо неформально спілкуватися. Діти зможуть задавати питання щодо нашої роботи, якісь спірні моменти, щось у дітей сталося, і вони хочуть почути консультацію.

Звичайні пластикові пляшки на цьому майстер-класі стають гаманцями та пеналами для різних дрібниць, а клаптики джинсового одягу – цікавим елементом декору. Патрульні ж навчають дітей робити флікери – світловідбиваючі стрічки, браслети або фігурки.

- Ми малювали пташечку на картоні, ми її вирізали, по пташечці світловідбивальний елемент з одного боку і з іншого.

- А я одного разу робила таку.

Серед слухачів майстер-класу в екологічній темі – не новачки. Ці школярі навчаються у так званому «зеленому класі», тож турботу про навколишнє середовище ставлять на перше місце.

Софія Кравченко, учениця Полтавської гімназії №14

- Ми екологічний клас, іншими словами. Ми збираємо батарейки, макулатуру, кришки і відправляємо їх на переробку.

Проект ЕКОВАРТА розпочався у січні і триватиме до березня. Після його закінчення, кажуть організатори, вони збираються і надалі проводити інформаційно-пізнавальні заходи для дітей міста.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію