«Барвисте перевесло» поєднало вихованців позашкільних закладів Полтавщини

72 учасники у віці від 10-ти до 17-ти років змагатимуться за перемогу одразу у трьох номінаціях. Кращих визначали у скульптурі, графіці та живописі. Цьогорічна тема конкурсу – «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь...».

Конкурс «Барвисте перевесло» щорічно збирає маленьких художників Полтавщини в обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді. Саме тут традиційно проходить конкурс образотворчого мистецтва серед вихованців закладів позашкільної освіти. Цьогоріч до змагання долучилося 25 таких закладів.

Наталія Дешко, методист ОЦЕВУМ

- Конкурс у себе включає 3 номінації: живопис, графіка і скульптура. Надзвичайно великої популярності зараз набуває така номінація, як скульптура, бо зараз дуже багато з'явилося різних мас для створення скульптури, ліплення. Тобто, діти використовують вже не тільки пластилін традиційний і глину, але й інші сучасні маси.

Підтримує такі конкурси і влада. Цього дня серед почесних гостей – і начальник управління позашкільної освіти Департаменту освіти Полтавської облдержадміністрації Сергій Рибалка. Він бажає учасникам конкурсу натхнення.

Сергій Рибалка, начальник управління позашкільної освіти Департаменту освіти Полтавської ОДА

- Позашкільна освіта – один з пріоритетів у розвитку взагалі освітньої галузі нової Української школи. Так як ми знаємо, що мета нової української школи – виховати громадянина-патріота, новатора, справжню особистість, а це можливо лише завдяки повноцінному всебічному розвитку кожного вихованця.

Серед учасників у номінації «скульптура» – Ірина Покотило. Дівчинка говорить: довго готувалася до конкурсу та навіть намалювала ескіз майбутньої скульптури. За задумом Іри, її конкурсна робота буде виготовлена з глини, але їй самій більше до вподоби яскрава полімерна глина.

Ірина Покотило, учасниця конкурсу «Барвисте перевесло»

- Я (роблю) статуетку на тему «Чужого навчайся, свого не цурайся».

- А що саме це буде?

- Це хрест, а в хресті – мати, а в матері – дитина.

Роман Проскура – єдиний хлопець у своїй категорії. Він прагне стати кращим живописцем у категорії 14-17 років. На відміну від багатьох конкурсантів, хлопець тут вже втретє.

Роман Проскура, учасник конкурсу «Барвисте перевесло»

- Я спокійно себе відчуваю, тому що я відвідую цей конкурс третій рік підряд. Я малюю схрещення культур, української та японської. Ну я вирішив, що це буде цікаво, тому що недавно в Україні, у 2017 році, був рік Японії, і це цікаво.

Першою частиною конкурсу є представлення робіт на виставці, ці картини та скульптури діти готували вдома. Друга частина – виготовлення роботи на місці.

Стрічка новин