В Оржиці обговорили перспективи створення ОТГ

Днями, відбулася зустріч громадськості району з представниками «Центру розвитку місцевого самоврядування» в Полтавській області та керівниками Засульської та Шишацької об’єднаних територіальних громад. 

У своєму виступі, директор «Центру розвитку місцевого самоврядування» Ірина Балибіна, вкотре наголосила на незворотності процесу децентралізації та продемонструвала відео-нарис про  шлях розвитку двох успішних ОТГ Полтавщини. 

Під час розмови Під час розмови

Далі, своїм досвідом поділилися гості: голова Засульської  ОТГ Сергій Бондаренко та перший заступник голови Шишацької ОТГ Федір Дерій. Вони розповіли про досягнення своїх громад, про переваги, які громади отримали після об’єднання, не приховуючи  і проблем, що виникли в ході децентралізації, які, на їх думку, повинні вирішуватися на державному рівні.

Це такі як -  поводження з твердими побутовими відходами та ремонту доріг. Після чого вони відповіли на запитання, що цікавили громадськість. Вони стосувалися створення нових робочих місць у громаді, залучення коштів інвесторів, якості надання освітніх, медичних, адміністративних послуг, взаємовідносин з місцевими підприємцями та сільгосптоваровиробниками, вирішення проблем транспортного сполучення. Також Федір Дерій зазначив, що кожна громада особлива і в кожної свій шлях розвитку та головне – це бажання працювати заради змін на краще. 

На виступі На виступі

Експерт з децентралізації Олександр Ісип, вкотре акцентував увагу на тому, що зволікаючи з об’єднанням, жителі району втрачають час і можливості для самовизначення.

Учасники обговорення Учасники обговорення

Підсумовуючи все сказане, перший заступник голови РДА Мирослав Боговик зазначив, що головною метою зустрічі було донести ідеї реформи децентралізації, ознайомити з досвідом вже створених громад, а також спонукати жителів району стати учасником, а не стороннім спостерігачем, перетворень у громаді і в країні в цілому. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію