Другими в Україні, одразу після харків'ян, полтавці побачили фільм «Зберегти не можна зруйнувати»

Де поставити кому, обрати пропонують самому глядачеві. Документальна стрічка про архітектуру України народилася майже за 3 місяці, за такий короткий строк вдалося зафільмувати понад 150 локацій.

В рамках проекту «[Ctrl+S]. Закон на захисті культурної спадщини» харківські активісти зняли документальну стрічку «Зберегти не можна  зруйнувати». Не лише зняли, а й показують її у містах України.

Мета – проста: привернути увагу громадськості до захисту архітектурної спадщини. У такому «кіномарафоні» Полтава стала другим містом. За словами режисера стрічки Павла Сіроменка, спершу хотіли зняти фільм про Харків, але ідею підхопили і реалізували у 10-ти містах.

Павло Сіроменко, режисер фільму «Зберегти не можна зруйнувати»

- У кожному місті ми робили список приблизно з 15-20 об'єктів. Проходили приблизно кожен знімальний день по 12 кілометрів пішки, щоб обійти усі міста, подивитися усе це, помацати, оцінити масштаби.

Першим етапом проекту були зйомки фільму, далі – його показ та обговорення з глядачами.

Олена Рофе-Бекетова, ініціаторка та координаторка проекту «Ctrl+S. Збережи майбутнє»

- Ми запрошуємо на фільм, запрошуємо подивитись фільм і подумати над тим, що ми можемо, як ми можемо вийти з цієї ситуації. Тобто, мало сказати, що є проблема, ми маємо зрозуміти, як її вирішити, які мають бути шляхи і кроки до цього, саме це ми і пропонуємо сьогодні обговорити.

Загалом до створення стрічки долучилося 50 експертів, серед них – архітектори, реставратори, краєзнавці, активісти та інші. У Полтаві знімальну групу зустріли члени громадської організації «SavePoltava», присутні вони й на прем'єрі. Особливо жвавий інтерес під час зйомок та обговорення фільму у Полтаві викликав Кадетський корпус, а також, – у минулому, кінотеатр імені Котляревського.

Ігор Кіянчук, член правління ГО «SavePoltava»

- Ці прибудови – це жахіття, це Шанхай у центрі міста на архітектурній пам'ятці. Знаєте, руйнуються скрізь пам'ятки, і в тій же Одесі, і у тому ж Харкові, але ось такого сплюндрування... Ну, мабуть, ми попереду України всієї.

Далі у планах знімальної групи стрічки «Зберегти не можна зруйнувати – Київ, Дніпро, Одеса, Львів, Ужгород, Івано-Франківськ, Тростянець та інші міста України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію