Китай, Японія, Персія та Тибет ожили у залі Краєзнавчого музею

У рамках європейського Року культурної спадщини для відвідувачів музею відкрили експозицію «Дивовижний схід». Мистецькі та історичні реліквії XVIII-XX століть представлені з фондів музею.

Східний світ – це складне переплетіння культур. Такою стала й виставка, присвячена йому. Експозиція «Дивовижний схід» поєднала у собі близько тисячі унікальних експонатів.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- В цьому році – Рік Культурної спадщини в Україні. Виходячи з цього, музеї показують ті реліквії, які іноді навіть не сприймалися, не показувалися у музеї. Ну, скажімо, за останні 100 років ми показуємо їх вперше, до того в музеї існував відділ народознавства.

У «мозаїці» культури представлено мистецькі та історичні реліквії, що збиралися у фонді музею з початку XX століття. Експонати унікальні, чимало з них сьогодні презентують вперше.

Оксана Сулима, завідуюча сектором науково-дослідного відділу фондів Краєзнавчого музею

- Кожен предмет з нашої колекції є унікальним. Тут і тарілки японські - сацумі, скутані, японські металеві блюда, виконані у техніці сіпо або перегородчастої емалі, тут і далекосхідні парчеві тканини, тобто, про кожен експонат можна розказувати годинами.

Збирати колекцію почали з часу заснування музею завдяки меценатам Павлу Бобровському та Катерині Скаржинській. Тоді колекція східних старожитностей була значно більшою, проте частина колекції постраждала від пожежі 1943 року, ще частину було вивезено німецькими окупантами.

Оксана Сулима, завідуюча сектором науково-дослідного відділу фондів Краєзнавчого музею

- Перед нами представлена напільна японська ваза, яка була виготовлена у XIX столітті і привезена Павлом Павловичем Бобровським із Японії. Однак, у роки війни наш музей був спалений, і ця ваза теж постраждала від полум'я. Тому на сьогоднішній момент вона є фрагментованою, тільки верхню частину ви можете побачити, і на сьогоднішній момент потребує досить таки дорогої реставрації.

З відкриття виставки музейники також вирішили зробити шоу, запросивши на нього дитячий колектив східного танцю. Серед гостей заходу – також не лише науковці, тут поціновувачі сходу та молодь. Експозицію ж планують демонструвати до 27 квітня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію