Шерифи у громадах Полтавщини

Необхідність впровадження таких посад в селах та ОТГ обговорювали у вівторок в обласній адміністрації. Своїм досвідом ділилися представники громадських організацій Херсонщини, де вже успішно реалізується проект «Шерифи для нових громад». На зустрічі аналізували джерела фінансування та обов'язки стражів порядку у сільській місцевості.

Цього дня у Полтаві говорять про українських шерифів. 

Наталя Бімбірайте, керівниця проекту «Шерифи для нових громад»

- За нашим уявленням, ідеальні шерифи мають обиратися в громадах, мають бути з громад і мають бути підзвітні, відповідальні саме громадам, а не якимось ефемерним центральним органам. І звісно, вони повинні мати повноваження, обов'язки і відповідну підготовку.

Поділитися досвідом впровадження таких посад у громадах Херсонщини до нашого міста приїхали представники «Фонду милосердя та здоров'я» та «Інформаційного ресурсного центру «Правовий простір». Останні кажуть: необхідність появи шерифів у селах та ОТГ виникла після впровадження в Україні реформи поліції та децентралізації.

Наталя Бімбірайте, керівниця проекту «Шерифи для нових громад»

- У нас на Херсонщині кількість дільничних зменшилася втричі у порівнянні із ситуацією до реформи. А дільничні, офіцери поліції саме і мають забезпечувати безпеку і реагувати на проблеми в селах. В реальності один дільничний зараз на Херсонщині на 5-15 сіл. Відстані між селами великі. Фізично один дільничний на 15 сіл не може бути одночасно скрізь.

Відтак, стає неможливим проведення профілактичної роботи серед населення представниками поліції. А на Херсонщині у селі Стара Збур'ївка вже кілька років за це відповідає шериф. Як наслідок - зменшення кількості правопорушень у 14 разів порівняно із сусідніми населеними пунктами. Експерти із Херсону розповідають про 4 можливі організаційні форми роботи шерифів: інспектори сільрад або ОТГ з охорони правопорядку, громадські формування, добровільні помічники дільничних офіцерів поліції та інспектори з інформування про охорону порядку від Центру зайнятості. Щодо останньої форми - мова йде про залучення осіб із громадських робіт. У представників Полтавського обласного центру виникають сумніви щодо її ефективності.

Галина Поліцкова, начальник відділу Полтавського обласного центру зайнятості

- Підібрати морально, психічно стійку людину з огляду на те, що підвищилася проблемність. Участь у громадських роботах ніяким чином не захистить цю людину законодавчо.

Погоджуються з цим і представники ОТГ. На думку заступника голови Білоцерківської громади Петра Рибальченка, шерифи мають  працювати на постійній основі.

Петро Рибальченко, заступник голови Білоцерківської ОТГ

- Найбільше мені прийнятний перший пункт, де з місцевого бюджету чітко повинна людина утримуватися. Їй чітко можна поставити завдання і спитати про виконану роботу.

Переваги та недоліки усіх можливих організаційних форм роботи шерифів в Україні обговорили на зустрічі в облдержадміністрації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію