«Зберегти, не можна зруйнувати»

І це той випадок, коли розділовий знак стоїть у реченні правильно. Адже пам'ятки культурної спадщини варто зберегти. Про це неодноразово наголошували фахівці з питань містобудування під час регіонального семінару. Як зберегти та уникнути безбар'єрності у цьому питанні, ділилися фахівці цієї галузі, серед яких – історики, архітектори та представники Державної служби з надзвичайних ситуацій.

У зеленій залі Полтавської ОДА цього дня зібралися представники містобудування та архітектури ОТГ та райдержадміністрацій із усієї області. На порядку денному – питання збереження об’єктів культурної спадщини та особливості правильного оформлення містобудівної документації на ці пам'ятки.

Ірина Особік, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Наша спадщина – це наше минуле, наша база, на якій можна зробити багато речей. Можна піднімати бізнес, можна розвивати туристичний бізнес, можна передавати ці пам'ятки навіть в оренду, довгострокову оренду.

Але при цьому, наголошують фахівці, варто прописати умови оренди так, щоб у власників не було можливості добудов та перебудов, які призведуть до руйнації первинного вигляду пам'ятки. Хоча в деяких випадках бездіяльність гірше, ніж втручання.

У цьому контексті згадали Петровский Полтавский кадетский корпус та будинок Бахмутського. Історики вважають, що обидві будівлі потребують негайних ремонтних робіт з відновлення.

Об’єкти культурної спадщини є в кожній частині Полтавської області, які варто зберегти та взяти під контроль. А як це правильно оформити й на паперах, навчали під час семінару.

Ірина Особік, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Навіщо генеральний план, як ним користуватися, що він дає, які відкриває можливості, що це за інструмент, хто його повинен виконувати і так далі. Це основна теза, бо ми стикаємося з цією проблемою.

А начальник відділу організації заходів цивільного захисту Головного управління ДСНС Володимир Гришанін ознайомив учасників семінару з документами, які стосуються цивільного захисту населення та інженерного захисту територій, та є не менш важливими.

Адже лише у 2017 році управління Державної служби надзвичайних ситуацій зафіксувало майже 50 інформаційних запитів з приводу оформлення документації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію