Україні потрібен новий закон про пенсійне забезпечення

Так вважає народний депутат України Наталія Веселова. Адже нещодавно прийнята Кабміном постанова не вирішує у повній мірі питання, пов'язані із пенсіями. Натомість соціальна напруга у суспільстві не зменшується. Яким чином можна вплинути на цю ситуацію, Наталія Веселова поділилася своїми думками на прес-конференції із полтавськими журналістами.

Проблема перерахунку пенсій на сьогоднішній день є найбільш нагальною в українському суспільстві. Про це свідчать соціологічні дослідження. Не оминула вона і полтавців.

Олександр Залужний, керівник ГО «Погляд»

- Одна із проблем, яка існує в нашому місті, – це невдоволення людей старшого віку, пенсіонерів, особливо пенсіонерів військових, силових структур станом їхнього пенсійного забезпечення. І ця проблема стоїть дуже гостро. І ті дослідження, яке ми провели, це підтверджують.

На особисті прийоми до народного депутата Наталії Веселової 50% громадян звертаються саме щодо врегулювання пенсійних виплат та проведення перерахунків. Проте, зазначає секретар Комітету Верховної Ради з питань соцполітики, на сьогодні в Україні досі немає відповідного закону, який би допоміг вирішити цю проблему.

Наталія Веселова, народний депутат України

- Уже пройшли всі дедлайни. Про це ми говоримо, про це ми закликаємо Уряд України – виконувати законодавство, яке власноруч створене самим Кабінетом Міністрів, Верховна Рада ухвалила ці Закони. Там встановлені чіткі дедлайни по прийняттю певних Законів, але вони не виконуються.

Зокрема, продовжує Наталія Веселова, пропущені терміни по розробці та реєстрації законопроектів щодо військових пенсій, професійної пенсійної системи, не врегульоване питання для громадян, які мають право на пенсії за вислугою років. Так само не проводиться робота із запровадження накопичувальної системи. Постанова ж Кабміну, прийнята 21 лютого, щодо перерахунку пенсії для військових та правоохоронців, не здатна в повній мірі дати відповіді на ці питання.

Наталія Веселова, народний депутат України

- Там не прописано механізмів. Є якісь заяви про те, що буде підвищено пенсії десь на півтори тисячі гривень. Люди не розуміють, яким чином це буде відбуватися. Експертне середовище та профільний комітет теж ще не розглядав це питання, тому що воно було запропоновано «експромтом».

Наталія Веселова говорить: уряд, обіцяючи підвищення пенсій, нічого не робить для того, щоб збільшити надходження до державного бюджету та бюджету Пенсійного фонду. Тому питання перерахунку виплат, на думку народного депутата, потребує додаткового обговорення та доопрацювання.

Стрічка новин