Різні види тополі вирощують лісівники Лубенщини

Різні види тополі вирощують лісівники Лубенщини

Тополя – найбільш швидкоросла і високопродуктивна деревна порода, у порівнянні з іншими породами дерев. Її вирощування дає можливість за короткий час одержати велику кількість деревини, а це має важливе значення для малолісних районів з добрим ґрунтом та сприятливими кліматичними умовами (переважно це зона Лісостепу).

         Тому, у кінці лютого, щороку в ДП «Лубенський лісгосп» відбувається заготівля тополевого пруття, з якого згодом заготовляють живці.

Живець тополі - це кілочок, приблизно 20 – 25 см завдовжки, та діаметром не більше 1,2 – 1,7 см, який містить 3 – 4 міжвузля бруньок. Їх ув’язують у пучки по 100 штук в кожному та снігують, вкриваючи ці кучі тирсою і соломою.

         Роботу з укорінення тополі гібридних сортів, проводять щороку, тому прути, як правило, не перевищують потрібних розмірів.

         В умовах підприємства, найкраще себе зарекомендували такі види тополі гібридної: Тронко, Львівська, Лубенська, Гулівер, Сакрау 79, Сакрау 45/51, Робуста 16. Ці дерева тополі у віці 15 років мають запас в середньому 350 – 450 м3/га.  

Стрічка новин