Полтавщина – лідер за показником інвестиційної ефективності

Область входить до трійки регіонів, що формують бюджет України. На Полтавщині реалізують майже 30 проектів щодо співробітництва з міжнародними організаціями. Це обговорювали під час розширеного засідання колегії обласної державної адміністрації. Крім фінансових питань, звернули увагу і на культурну спадщину області, її розвиток та популяризацію.

За 3 роки на Полтавщині створено 43 об'єднані територіальні громади.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- У 2017 році наші 18 територіальних громад, які вийшли на прямі міжбюджетні відносини, збільшили свої доходи від 2 до 5 разів. Коли до об'єднання ми мали суму лише 1352 млн  гривень, то сьогодні ця цифра на рівні 968 млн їхніх доходів.

Не відстає Полтавщина в аграрних показниках вирощування зернових культур. Адже обсяг виробництва валової сільськогосподарської продукції в минулому році склав майже 15 млрд грн.

Під час колегії не оминули й питання культурної спадщини.

Валентина Вождаєнко, т.в.о. начальника управління культури Полтавської ОДА

- Звичайно, кожну пам'ятку чи-то монументального мистецтва, чи археології, чи архітектури, чи історії місцевого чи національного значення – вона повинна бути збережена, вона повинна в належному стані (бути) утримана.

Однією з таких пам'яток є Більське городище. Адже це місце – унікальна локація для туристів. Знахідки в курганах, які виявили під час розкопок, археологи відносять до 6 року до нашої ери.

Фахівці зазначають: щоб історико-культурний заповідник «Більськ» став туристичним осередком, варто ще добре попрацювати.

Валентина Вождаєнко, т.в.о. начальника управління культури Полтавської ОДА

- А щоб пішов турист, нам треба зробити ще хостели, готелі зробити, дороги зробити. Тому це питання винесене на колегію Полтавської ОДА.

Представники колегії сподіваються, що всі питання щодо цієї пам'ятки вирішать у 2018 році.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію