Звернутися до психолога – не соромно!

Кожна друга людина має шанс отримати психічний розлад упродовж усього життя, тому важливо дбати про своє психічне здоров’я. Про це під час брифінгу наголошували фахівці Департаменту охорони здоров’я. А ще розповіли про новий метод лікування від стресу – мистецтво, яке здатне замінити ліки.

У медичній галузі у 2017 році прийняли низку реформ. Змінилося як фінансування, так і підходи до самого лікування. 

Сергій Голубєв, начальник КЗ «Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни» Полтавської ОР

- Зараз в рамках співпраці з нашими литовськими колегами був організований проект-допомога Східним областям України в системі організації психосоціальної реабілітації.

Новації простежуються не лише в медичній галузі загалом, а й у роботі психіатричних лікарень. Практичний психолог «Полтавського обласного клінічного госпіталю для ветеранів війни» радить лікувати учасників АТО не ліками, а мистецтвом. 

Фахівці вважають: людина, яка знаходиться у скутому емоційному стані, має нестабільний настрій. І дійсно розслабитися може, лише займаючись творчістю. Хоча реакції на таке лікування, кажуть фахівці, у пацієнтів різні. 

Тетяна Романенко, практичний психолог КЗ «Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни» Полтавської ОР

- На початку нашої роботи вони сприймали все дуже насторожено. От чого я оце дядько, 50-річний чи 30-ти річний, прийшов і буду оце малювати. Звісно, потрібно було настроїти наших пацієнтів, що це терапія, що це таке ж лікування.

Психологи наголошують: слід руйнувати суспільні стереотипи про те, що звертатися до психіатра – це соромно. Адже коли виникає стресова ситуація, і людина самотужки не може з нею впоратися – потрібна консультація фахівця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію