Розпочинати свій шлях у мистецтві ніколи не пізно

Це доводять автори виставки «Безмежність», яку презентували в Літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Усі вони прийшли у живопис вже у свідомому віці. Проте це не заважає їм дарувати свою творчість оточуючим. А познайомив дорослих учнів зі світом мистецтва керівник творчої майстерні «Маленький принц» Ігор Шипулін.

Творчу майстерню «Маленький принц» у Полтаві створили у 91 році. У ній образотворчому мистецтву навчали дітей. Проте кілька років тому серед учнів з'явилися і дорослі. Керівник майстерні Ігор Шипулін багатьом із них допоміг втілити у життя дитячу мрію – навчитися малювати.

Ігор Шипулін, керівник творчої майстерні «Маленький принц»

- Я уявляю, наскільки це важко, коли людина повинна піти на роботу, а, можливо, й не на одну, плюс – дім, домашні тварини, плюс – чоловік або діти, а потім знайти ще час, щоб взяти і зайнятися чимось таким приємним для душі.

Анна Куриленко прийшла до майстерні три роки тому. Каже: хотіла сама собі довести, що можна не народитися з талантом художника, а навчитися працювати з пензлем та фарбами. На виставці – дві її роботи.

Анна Куриленко, художниця

- Це дуже заспокоює, тому що мистецтво – це робота дуже тонка. І ось ця гра світла, тіні, разноманіття фарб, і вона, звичайно, умиротворяє всередині і надихає на майбутній день.

А от Тетяну Чугуєвець до майстерні, можна сказати, привела донька. Побачивши роботи Софії після занять, жінка теж захотіла спробувати.

Тетяна Чугуєвець, художниця

- Я почала співпереживати, з нею купляти пензлики, фарби, потім почала робити якісь замальовочки і почала показувати Ігорю Анатолійовичу. Він подивився і сказав: «Приходьте до нас». Отак і розпочався, як-то кажуть, мій творчий шлях.

Попри родинні зв'язки, Тетяна та Софія мають різні вподобання у мистецтві. Втім, завжди радяться та допомагають одна одній.

Софія Чугуєвець, художниця

- У нас дуже різні смаки: я люблю малювати різні будинки, графіку, а моя мама любить малювати квіти, все, що пов'язане з природою.

Загалом 7 вихованців старшої групи творчої майстерні «Маленький принц» на цій виставці презентували свої роботи. 39 картин виконані у техніці олійного живопису. Вони не об'єднані певною темою, проте для кожного автора є особливими, адже вперше демонструють художній талант кожного перед широкою публікою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію