«ПОЛіС» продовжує роботу

Цього разу зі школярами говорили про булінг серед молоді. Поліції у розмові з дітьми допомагав театр «І по всьому» зі своєю незвичайною постановкою за мотивами «Їжачка у тумані». Профілактична робота зі школярами, на думку поліції та педагогів, – найдієвіший спосіб побороти проблему насильства як у школі, так і надалі.

Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, поширене в школах. За даними Українського інституту дослідження екстремізму в Україні, з цькуванням у школі стикалися 8 з 10-ти дітей. Аби змінити цю статистику та поговорити зі школярами на тему булінгу, їх запросили до обласної бібліотеки на перегляд вистави від театральної студії «І по всьому» та зустріч з поліцією.

Олександра Волакова, керівник молодіжної театральної студії «І по всьому»

- Наш театр існує з 2009 року, ми найчастіше займаємося альтернативним театром. Ця постановка унікальна для нашого театру, більше таких немає. Це соціальний театр для дітей, театр для діалогу з дітьми. Постановка має назву «Хай завжди будемо ми».

Лише 2 актори бере участь у видовищі за мотивами «Їжачка у тумані» та розкриває тему відносин між людьми. Раніше театр вже показував виставу, але тоді це була доросла аудиторія.

Олександра Волакова, керівник молодіжної театральної студії «І по всьому»

- Нам хотілося б навіть не стільки показати цю виставу, скільки за допомогою вистави почати якесь обговорення. Обговорення між дітьми, поліцією, дорослими на тему цькування у школі, поговорити про те, як у них це відбувається чи не відбувається. Для того, щоб поліція розповіла дітям, куди звертатися у таких випадках, якщо вони стають свідками чи жертвами, учасниками.

Одразу по закінченню вистави діти жваво взяли участь в дискусії. Не лишилася осторонь і поліція, вони розповіли дітям більше про явище булінгу у школі.

Марина Зінюха, інспектор зі зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції Полтави

- На даний час дуже багато батьків звертаються саме із цього питання, тому що це явище, таке явище як «булінг», воно дуже розповсюджене у навчальних закладах. Ми намагаємося в цьому допомагати, ми їздимо по навчальним закладам, і там також проводимо заняття з теми булінг.

Полісмени зауважують: небезпечність булінгу полягає у несподіваній поведінці як жертви, так і нападника надалі, у дорослому житті. До роботи з учнями долучаються й педагоги. Діти говорять, що це вже не перша їх розмова на цю тему, тож вони вже знають, як себе поводити.

Богдан Пугач, школяр

- Спочатку, якщо це відбулося у школі, я звертаюся до класного керівника, розповідаю ситуацію і розказую, що бачив. Потім вона вже роз'яснює все, що сталося на тому місці.

Організатори заходу вірять: після кожного такого діалогу випадків знущання у школах стає все менше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію