Свою «Мелодію душі на полотні» у Полтаві презентувала вишивальниця Олена Цубер

Її рушники з авторськими орнаментами прикрасили виставку у літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка. Всерйоз вишивкою майстриня розпочала займатися відносно нещодавно.

Майже 9 років тому ці дві картини відкрили для Олени Цубер новий світ – світ вишивки. Квіти на полотні колись відобразила мати жінки. Пані Олена вирішила прикрасити ними квартиру, і в ту ж ніч їй наснився знаковий сон.

Олена Цубер, авторка виставки

- Мені наснився сон, що я в дитинстві. У нас зручностей не було, у кухні стояв умивальник і висів вишитий рушник. Але, не дай Боже, його чіпати руками. Це було просто для краси, і ось він мені наснився – цей умивальник, ця кухня... Я прокинулася: хочу вишити рушник.

Це прагнення втілилося у життя таким рушником. Його, а також інші свої вишиті роботи пані Олена цього дня демонструє у літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка. 

Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Короленка

- Ми сподіваємося, що когось це надихне. От людині 65 років, а вона не сидить, зачинена у своїй хаті, а вона знайшла себе в тому, що вона презентує своє мистецтво і ділиться ним з іншими людьми, і знайомими, і незнайомими.

Рушники мають особливі орнаменти, притаманні тому чи іншому регіону України. Тут – Черкащина, Луганщина, Київщина, Івано-Франківщина. Візерунки для деяких робіт вишивальниця вигадувала сама. Зважаючи на орнамент цього рушника, авторка називає його енергетично найбільш насиченим. 

Олена Цубер, авторка виставки

- Тут і коловорот Сонця. Ви ж самі знаєте: «Без Сонця і очерет не росте». Сонце – це життя, це світло, це тепло. Там є коловорот Місяця. Місяць – це жіноче начало, це родючість, це здоров'я, це родина.

Окрім вишитих робіт, своє місце на цій виставці зайняли і шалі, які пані Олена зв'язала гачком.

Стрічка новин