«Вечір однієї книги»

Цього дня у вітальні обласної бібліотеки героїня – перша прозова збірка письменника Сергія Осоки «Нічні купання у серпні». Книзі уже два роки, але це, вважають у читальні, – не перешкода, щоб ще раз про неї поговорити. На захід завітали прихильники творчості та друзі письменника.

«Нічні купання в серпні» – перша прозова книга письменника Сергія Осоки. До неї була лише поезія. 

- Коли письменник пише, то для нього найбільший момент істини – це, звичайно, момент написання. Але все одно, якщо вам буде хтось говорити, що читачі взагалі не мають нічого значення, то це неправда.

Сергій Осока вважає: на те, що пише письменник, обов'язково повинна бути реакція у читача. Марина Свалова – одна з пошановувачів творчості письменника, знайома з ним не один рік. 

Марина Свалова, доцент, кандидат із соціальних комунікацій ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Цікавим є занурення в отаку внутрішню народну стихію, народну психологію, там, де переплітається і містичне, і реальне. От ми говоримо, що є таке поняття, як магічний реалізм, але він по-різному виражається в різних письменників та в різних літературах. От в Сергія Осоки ця лінія теж простежується.

Письменник Сергій Осока розповідає: прозу раніше не писав, лише поезію. А книгу назвав «Нічні купання в серпні», адже саме ця назва найкраще передає зміст. 

Сергій Осока, письменник

- Так називається одне з оповідань. Взагалі підібрати назву - це дуже складна справа. І я от довго думав і вирішив зупинитися саме на такій назві. Вона лірична, якась ностальгійна, і мені здається, якимось чином суть відображає.

У книзі усі сюжети – буттєві та пов'язані зі спогадами письменника. 

- Бо мені хочеться в село, де зараз гнатимуть корів, де баба тре кабачок на тертушці біля погрібника, де над річкою в'ються рої оксамитової мошки. Там грає з хати радіо, грюкає колодязна корба, кричать кури, і спориш у дворі, і дві шовковиці й абрикоса.

Хоча книзі вже два роки, але вона не втрачає своєї актуальності. Тому на творчий вечір завітали прихильники творчості письменника, щоб ще раз доторкнутися до прекрасного.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію