Тризуб – не просто символ України, а ключ до таємниць культури та історії

Саме цю теорію у День народження гербу доводять у Краєзнавчому музеї. Тризубці різних віків та навіть тисячоліть з фондів музею продемонстрували на присвячений події експозиції. Не забули й про сучасний герб та його автора – Василя Кричевського.

Полтавці відзначили 100-річчя з дня затвердження Тризуба державним гербом Української Народної Республіки. З давніх-давен Тризуб викликав інтерес українців і асоціювався із владою. Його наділяли магічною силою. Популярне зображення тризуба не лише в Україні.

Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Тризуби з'явилися з найдавніших часів на теренах не лише України, але буквально усіх країн світу. Їх сліди ми можемо знайти у давніх цивілізаціях в різних кінцях планети, але, звичайно, нас найбільше цікавить Україна. На українських землях він відомий також в якості знака символу покровителя різних племен, сімей, родів.

Наталія Кузьменко додає: в Україні в якості державного символу тризуб з'явився ще у першому столітті нашої ери, на знаках Босфорських князів, на Руських городищах 7-8 століття. Сьогодні найвідоміший прорис тризуба – в якості герба Князя Володимира. Про походження і значення українського герба Тризуба існують також різні теорії.

Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Символіка тризуба, вона настільки слабо вивчена, і має чимало гіпотез і походження її значення. Взагалі-то їх майже більш 30-ти, їх пояснюють і зображенням атакуючого сокола, як улюбленого птаха бога Перуна, і атакуючого ворона - це бога Одина, бо Рюрик все-таки походженням із Скандинавії.

Сучасний герб – символ волі та єдності для українців. Автором герба Тризуба є діяч, який є й архітектором Полтавського Краєзнавчого музею – Василь Кричевський. Тож музейники об'єднали експозицію та програму до дня герба з виставкою його творця. 

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Звісно, у цьому залі треба було б сказати, що ми представили у виставках якраз ті ескізи, ті малюнки Василя Кричевського, які співзвучні і за часом, і за іншим до прийняття державної символіки.

Серед гостей заходу – не лише науковці, а й студенти та просто ті, кому цікава історія створення та розвитку сучасного герба.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію