Марки, листівки та конверти

Все це переросло для філателіста Йосипа Гаснюка у «Захоплення довжиною у життя». Понад 50 років чоловік присвятив збиранню цих речей. А у 2011 році Йосип Гаснюк отримав подяку від Державного космічного агентства України за активну участь у популяризації космічних досліджень. У колекції філателіста – понад 15 тисяч експонатів, із яких майже 500 – тепер в Полтаві.

Філателіст Йосип Гаснюк у своїй колекції мав більше 15 тисяч експонатів. Тепер частинах з них – у Полтавському музеї авіації та космонавтики. 

- Свою унікальну колекцію Йосип Гаснюк збирав понад 50 років. Це конверти, марки, запрошення.

Марина Окара, завідуюча науково-дослідним сектором фондів музею авіації і космонавтики

- Ви можете на цій виставці побачити конверти, марки, листівки із особистими підписами відомих космонавтів, державних діячів, також ті конверти, марки, листівки, які присвячені нашим землякам, нашим краянам, полтавцям: Юрію Кондратюку, Георгію Береговому, Павлу Поповичу та багатьом іншим.

Але найпершим у колекції автографів Йосипа Гаснюка став підпис космонавта Юрія Гагаріна. У колекції філателіста є 110 конвертів з оригінальними підписами астронавтів. Працівники музею вважають, що Йосип Гаснюк був унікальною людиною.

Марина Окара, завідуюча науково-дослідним сектором фондів музею авіації і космонавтики

- Сьогодні у нас є витяги з його поетичних збірок. Він був автором деяких поетичних збірок в свій час. Також в 1974 році мав змогу брати участь у зйомках фільму. Всім відомого шлягеру радянського часу «Табір йде в небо».

На жаль, минулого року відомого колекціонера не стало. Цьогоріч йому могло б виповнитися 80 років.

Організатори виставки вважають: пам'ять про нього житиме, а про його «Захоплення довжиною у життя» за допомогою виставки дізнаються і всі полтавці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію