Полтаву відвідала голова Комітету ВР з питань соцполітики Людмила Денісова

Мета робочого візиту – ознайомитися із впровадженням електронного реєстру листків непрацездатності. Останній діє в 11 областях України. Досвідом роботи із такою системою при оформленні лікарняних ділилися працівники міського пологового будинку.

У четвер у Полтаві з робочим візитом – Людмила Денісова. Очільниця Комітету ВР з питань соцполітики знайомиться із досвідом впровадження в регіонах системи електронного реєстру листків непрацездатності. Останню вже три роки тестують у міському клінічному пологовому будинку Полтави. Спершу у закладі розповідають про переваги системи.

«Електронна реєстрація лікарняних листків дала закладу, по-перше, стабільність. По-друге, облік та контроль, розуміння ситуації. Щохвилинно я можу увійти в систему і подивитися, наскільки правильно, наскільки обгрунтовано виписаний лікарняний листок»

Потім – наочно демонструють результат її роботи.

«Тут є всі дані: серія, номер листка непрацездатності, прізвище, ім'я, по-батькові, усі персональні дані, місце роботи, дати звільнення, скільки перебував, у якому відділенні, хто видавав листок непрацездатності, скільки днів непрацездатності, скільки листків, початкова і кінцева дата звільнення»

Окрім полтавського пологового, електронні листки непрацездатності діють у Машівській лікарні. Загалом по всій Україні 11 областей залучені до цього пілотного проекту. Його мета, говорить Людмила Денісова, – уникнення зловживань у сфері охорони здоров'я.

Людмила Денісова, голова Комітету ВР з питань соцполітики

- Зловживання у цій сфері відбуваються близько 1 млрд 700 - 1 млрд 900 гривень на рік, а бюджет Фонду соціального страхування - це 21 млрд. Тобто, самі розумієте, який масштаб може бути таких афер.

Електронний реєстр покликаний оптимізувати роботу з оформлення лікарняних. Проте, зазначає Людмила Денісова, в Україні не всі медичні заклади швидко переймають нововведення, а продовжують працювати за старими схемами.

Людмила Денісова, голова Комітету ВР з питань соцполітики

- Сидить працівник, він вносить у базу даних всі ці необхідні дані, які стосуються виписки лікарняного. А потім ще виписуються у паперовому вигляді ці лікарняні. Треба вже відходити від цього. Навіщо дві людини або три людини, які займаються цими питаннями?

З 12 року, а саме тоді в Україні впровадили пілотний проект, до цього часу не підбили його підсумки. Людмила Денісова говорить: після ознайомлення з роботою системи має намір розробити рекомендації та звернутися до Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров'я та соціальної політики з тим, щоб або продовжити вже існуючу програму, або створити нову.

Стрічка новин