Медики області підбили підсумки роботи у 2017

Про свою роботу та зміни, що відбулися минулого року, прозвітували у Департаменті охорони здоров'я обласної державної адміністрації. Під час розширеного засідання головні лікарі області розказали про плани на поточний та наступний роки, зміни. Метою своєї роботи лікарі називають забезпечення належного рівня надання медичних послуг.

Головні лікарі міста та області зібралися у стінах одного з навчальних закладів Полтави, аби прозвітуватися про свої здобутки за минулий 2017 рік, а також розповісти про плани. Основною зміною 2017-го стала медична реформа.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА 

- Розпочата Урядом реформа медицини сьогодні торкається абсолютно усіх. Мені дуже приємно констатувати, що Полтавська область є флагманом, фаворитом в реалізації цієї реформи. Але це шлях тільки початковий, і попереду дуже-дуже багато роботи. Ми сьогодні чітко розуміємо стратегію і реалізацію даної реформи.

Представники профспілки медичних працівників також розказали про свої здобутки. Основним вони називають відсутність заборгованості по зарплаті. Проте, є й проблеми.

Вікторія Коваль, голова профспілки працівників охорони здоров'я

- Сама головна проблема, яка сьогодні стоїть перед профспілкою, - це рівень заробітної плати в охороні здоров'я. Він принизливо низький, мало того, є зрівнялівка. Ми не кажемо про те, що підвищення мінімальної заробітної плати це погано, але змінено і саме поняття мінімальної заробітної плати.

Про успіхи у роботі говорить й головний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я, за минулий рік Полтавщина обійшлася без епідемій та з достатньою кількістю ліків.

Лідія Войтенко, головний позаштатний інфекціоніст Полтавської області

- Відповідно до захворюваності на грип та ГРВІ у Полтавській області, ситуація таким чином розгортається, що ми зараз не перевищуєм епідемічні пороги, які введені для нашої Полтавської області. Але є регіони такі, які трішечки їх підвищують. Ми не знімаємо уваги з цього захворювання, тому що ми знаходимося в середині лютого, попереду ще половина лютого.

Говорили і про будівництво та реконструкцію медичних установ області. У 2017 році на ремонти та будівництва витрачено майже 149 мільйонів гривень. Також лікарі пишаються введеною системою «Електронний рецепт» для інсулінозалежних пацієнтів та урядовою програмою «Доступні ліки», за 2017 рік за програмою відшкодували вартість ліків на 25 мільйонів 843 тисячі гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію