21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Щодо кількості мов у світі погляди вчених розходяться через відсутність підходу до того, що вважати мовою, а що – діалектом. Але називають приблизну цифру – від 2500 до 7000. Що думають про це свято та які улюблені слова мають українські філологи, далі у сюжеті.

Цю дату почали відзначати з 2000 року за ініціативи ЮНЕСКО, щоб підтримати мову як ознаку культурної приналежності особи.

Гліб Кудряшов, доцент кафедри журналістики ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Сьогодні понад 5 тисяч мов у світі під загрозою зникнення, і це переважно мови, якими користуються народи, племена, групи соціальні – чисельністю понад 10 тисяч людей.

І кому як не філологам краще знати про особливості розвитку та становище української мови.

Андрій Бурмака, студент факультету філології та журналістики ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Ще з самого дитинства три головні людини: це моя мама, моя сестра і моя вчителька прищепили мені кохання до мови, до книги. І відкрили ворота в цей чудовий світ.

Ще школярам на уроках української мови розповідали про історію розвитку та мовний склад. Вона містить майже 300 тисяч слів. 

Лише в «Енеїді» Івана Котляревського нараховують майже 7 тисяч унікальних слів, а в Тараса Шевченка – більше 20 тисяч. 

«Страшні слова, коли вони мовчать, коли вони зненацька причаїлись, коли не знаєш, з чого їх почать, бо всі слова були уже чиїмись. Хтось ними плакав, мучивсь, болів, із них почав і ними ж і завершив. Людей мільярди і мільярди слів, а ти їх маєш вимовити вперше!»

Кожне слово – мелодійне та по-своєму особливе. Філологи у своєму арсеналі мають цілий ряд улюблених слів.

- Для мене це сім'я, адже це те місце, куди я можу повернутися, і це найзатишніше місце, і це місце завжди в моєму серці. Тому це для мене найдорожче слово. 

- Мені подобаються українські дівчачі імена. Це Соломія, Параска, Уляна.

Доцент кафедри журналістики ПНПУ ім.В.Г.Короленка Гліб Кудряшов вважає, що рідна мова – це скарб, який варто оберігати. 

Гліб Кудряшов, доцент кафедри журналістики ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Мова - це інструмент, завдяки якому ми передаємо в часі і просторі наступним поколінням той наш багаж, який ми називаємо інтелектуальним нашим простором.

Мовознавці вважають, що варто розвивати мову, яка є рідною для народу, щоб вона не перейшла в категорію мертвих та не зникла.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію