Станом на лютий 2018 року в області 6716 осіб мають заборгованість по аліментам понад 3 місяці

Щоб скоротити кількість боржників, чинності набули зміни до законодавчого акту. Тепер, не заплативши аліменти, боржник не зможе виїжджати за межі України, керувати транспортним засобом та навіть полювати. Більше про зміни говорили на першому засіданні регіонального штабу з координації та контролю за виконанням органами Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції рішень про стягнення аліментів.

Українців закликають сплачувати аліменти. І від слів перейшли до справи: чинності набули зміни до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Зокрема створили групи виконавців для ліквідації заборгованості по аліментам.

Олег Тимченко, голова штабу, начальник ГТУЮ у Полтавській обл.

- На виконання рекомендації Міністерства юстиції 14 лютого цього року утворено регіональний штаб з координації моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби області такої категорії, як аліменти. Сьогодні у нас відбувається перше засідання цього штабу.

До штабу увійшли посадові особи управління державної виконавчої служби та всі керівники районних та міських відділів останньої. Керівник виконавчої служби Київського району Полтави запевняє: у них служба вже розпочала роботу з боржниками.

Олександр Міщенін, начальник Київського відділу державної виконавчої служби м.Полтави

- Вживаються заходи до обмеження боржників у праві виїзду за межі України, щодо обмеження боржників у праві полювання, праві користування вогнепальною зброєю і в праві керування транспортними засобами.

Окрім цього боржник до погашення заборгованості позбавляється права вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України. Також його можуть притягнути до суспільно корисних робіт на термін від 120 до 240 годин зі спрямуванням плати на погашення заборгованості. Такі заходи вже мають свої результати.

Олександр Міщенін, начальник Київського відділу державної виконавчої служби м.Полтави

- За рахунок вжитих державними виконавцями заходів є випадки, коли дійсно боржниками погашаються значні суми заборгованості по аліментах. Так, зокрема, у нашому відділі буквально декілька днів назад з'явився боржник, який віднайшов себе у реєстрі неплатників аліментів та погасив аліменти за дуже довгий період.

Тоді боржник сплатив понад 43 тисячі гривень, погасивши борг з 2005 року. У виконавчій службі сподіваються, що боржників ставатиме дедалі менше. Для цього й надалі планують проводити роз'яснювальну роботу з населенням.

Стрічка новин