На кригу виходити небезпечно!

Середня товщина її на річці Ворскла – 3 см, а в місцях, де є течія, вона взагалі відсутня. Попри такі погодні умови рибалки продовжують займатися своїм звичним ремеслом і нехтують попередженнями рятувальників. Лише з початку 2018 року в області на водоймах зафіксовано 5 нещасних випадків, в яких дві людини загинуло.

Крига на річці Ворскла уже не така міцна, і долати її вже небезпечно для життя.

Євген Савчук, начальник КП «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради» 

- Без поважної причини на лід не виходити. Товщина льоду на сьогоднішній день складає близько 3 см, а небезпечною є товщина 7 см. Безпечною для переходу людей саме через річку Ворскла товщина льоду повинна бути не менше, ніж 15 см.

Фахівці говорять: для того, щоб діти могли кататися на ковзанах, товщина льоду взагалі має бути не меншою 20 см.

Але рибалки продовжують займатися своєю справою: ані тонка крига, ані попередження рятувальників їх не зупиняють. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт. обл.

- Рятувальники проводять таку роз'яснювальну роботу з рибалками. Що сюди входить: це нагадують основні елементарні правила поводження на льоду, ті елементарні правила, які необхідні при тому, як рибак провалиться і що необхідно робити.

Реакції на такі бесіди різні: хтось слухає і обіцяє бути обережним, а хтось байдуже сприймає інформацію.

Рибалки у своєму рибацькому ящику повинні мати елементарні засоби, які допоможуть йому врятуватися в разі провалення під кригу. 

- Це називається зацепи. Воно продівається, як рукава (показує), у малих дітей. І коли ви провалилися, ви просто чіпляєтеся за лід, бо він дуже слизький і потихеньку виштовхуєтеся.

Але такому пристрою є й альтернатива – звичайні цвяхи, які діють за тим же принципом, що й зачепи. 

Якщо вже й виникла ситуація з проваленням під кригу, фахівці зазначають: головне – не панікувати. Варто гучно кликати на допомогу та спробувати самостійно вилізти на лід. Але робити це повзком в той бік, з якої прийшли, адже там міцність криги уже відома. У якості підручних матеріалів, які можуть стати в нагоді, – лижі, рятувальний трос, дошка чи фанера.

Працівники рятувальних служб наголошують: зараз краще утриматися від виходу на лід, адже це небезпечно і може призвести до нещасного випадку. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт. обл.

- На території області було уже 5 нещасних випадків на льоду: внаслідок таких випадків у нас вже дві людини загинуло. З них – один неповнолітній громадянин, і дві людини було врятовано.

Стрічка новин