Самовільними і протиправними вважає міська рада рішення та дії обласної державної адміністрації по встановленню пам'ятного знаку отаману Симону Петлюрі у Вересневому парку

23 травня цього року біля облдержадміністрації було вкопано мармурову дошку з написом, що у майбутньому на цьому місці буде встановлено пам'ятник командувачеві військ УНР. Тепер у судовому порядку визначають – бути знакові, чи ні.

Представник міської ради у суді Ірина Яковлєва вважає - місце для знаку облдержадміністрація визначила без урахування генерального плану забудови міста. Більше того, ця територія належить місцевій територіальній громаді, і без погодження міськвиконкому займати цю ділянку облдержадміністрація не мала права.

Більше того, на краще місце для пам'ятника було оголошено конкурс. Проте, його не провели, а от хто вирішив поставити знак саме на цій ділянці - невідомо. Втім, представник облдержадміністрації у суді Наталя Кочан заявила, що встановлення пам'ятного знаку - це виконання Указу Президента України «Про увічнення пам’яті видатних діячів УНР та ЗУНР».

Більше того, облдержадміністрація 23 січня цього року звернулася до міської ради з ініціативою про встановлення пам'ятника, і навіть отримала згоду.

Згодою представник облдержадміністрації вважає лист-відповідь, підписаний заступником полтавського міського голови Олександра Русіна, в якому підтримується ініціатива встановлення пам'ятника Симону Петлюрі. Втім, представники позивача запевнили - лист не можна вважати згодою на встановлення, це – лише підтримка самої ідеї підняття цього питання. Адже встановити пам'ятник за законом можна лише після винесення ініціативи на архітектурну раду, потім – на розгляд до громадської колегії, і, насамкінець, дочекатися рішення сесії профільної депутатської комісії міської ради. Тобто, після отримання дозволу від міської ради. Більше того, для встановлення пам'ятного знаку потрібен дозвіл адмінтехінспекції, його не було надано. А інспекція державного будівельного контролю Полтави в день встановлення каменю винесла припис облдержадміністрації, яким визначила встановлення пам'ятного знаку самовільним і таким, що порушує Закони України "Про основи містобудування" та "Про планування і забудову територій". Проте дізнатися рішення суду сторонам поки не вдалося. Для ознайомлення з усіма наданими документами суд постановив відкласти засідання до 2 липня.

Стрічка новин