Під гаслом «Воїни світла у наших серцях» в обласній бібліотеці відбувся вечір-реквієм

Спогади учасників Євромайдану, відео з місця подій та вірші присвячені страшним дням на Інститутській - усе це дало можливість відвідувачам заходу дізнатися більше про «Воїнів світла». Побувала тут і наша знімальна група.

Чотири роки тому Україна вперше запалила свічки на знак вшанування пам'яті «Небесної Сотні». Саме 18-20-го лютого 2014 року було здійснено масовий розстріл протестувальників Євромайдану, за три дні тоді загинуло близько сотні активістів, ще майже півтисячі - поранено. Аби згадати про ті події, працівники обласної бібліотеки влаштували вечір-реквієм.

Юлія Крамарєва, зав.відділом соціокультурної діяльності обласної бібліотеки ім.І.Котляревського 

- Скажімо так, «Небесна сотня» - це таке поняття, яке зараз неможливо обрахувати, воно символічне. Тобто звичайно загинуло більше ніж 100 людей. Будемо говорити про тих полтавців, які офіційно не є у Небесній Сотні, але вони також є причетними до цієї такої трагічної події. Сьогодні ми будимо звичайно показувати декілька відео про події, записи пісень присвячених Майдану.

Окрім відео та аудіоматеріалів, у цей день у бібліотеці звучали тематичні вірші. Гості мали змогу переглянути фотографії. Окремої уваги заслуговував уривок з дитячої книги «Мій тато став зіркою». Учасники ж Революції Гідності розповіли слухачам про справжні мотиви «Майдану».

Юліан Матвійчук, активний учасник Революції Гідності

- Ідеї звичайно що Революції Гідності були трохи вище ніж ті реалії, які ми маємо зараз. Але те що вектор повністю змінився, це точно. Тоді Україна була на рубіконі або азійської інтеграції, або європейської інтеграції. Український народ, все ж таки, обрав європейську інтеграцію.

Основна частина заходу була присвячена справжнім полтавським патріотам, що віддали за свою громадянську позицію найцінніше - життя. Про них слухачам розповіла Олеся Васецька, науковий співробітник Краєзнавчого музею.

Олеся Васецька, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Серед Небесної Сотні офіційно, з офіційним статусом двоє - Ігор Миколайович Сердюк та Андрій Миколайович Черненко. І от не офіційні, ті кого ми називаємо, як в Небесній Сотні, які загинули трошки пізніше, але вони теж активні учасники якраз Революції Гідності ось ці двоє - Євгеній Євстахійович Случак і Василь Пилипович Тритецький.

Основною метою заходу організатори називають не лише вшанування пам'яті, а й патріотичне виховання молоді.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію