Студенти полтавських навчальних закладів стали тренерами профілактичних заходів з теми ВІЛ

Цю можливість вони отримали в рамках проекту «Здоров'я сучасної молоді: важливий шлях від знань до відповідальності», ініційованого благодійною організацією «Світло надії». Лекції, вікторини, квести, брейн-ринги - ці заходи юні тренери проводять за методикою «рівний-рівному». У чому її перевага - дивіться у наступному сюжеті.

Студенти слухають - студенти розповідають. У коледжі нафти і газу цього дня незвичайна лекція. Вона присвячена профілактиці ВІЛ-інфекції та ризикованої поведінки у молодіжному середовищі, а читають її для своїх однолітків хлопці і дівчата з цього навчального закладу.

Оксана Височин, практичний психолог Полтавського коледжу нафти і газу

- Саме такий метод передачі інформації дуже продуктивний. Вони передають цю інформацію методом «рівний-рівному». Тобто сьогодні на занятті можна було проспостерігати те, що студенти дискутують, задають питання, не соромляться перепитати, висловити свою думку.

Корисну для себе інформацію, кажуть викладачі, у такий спосіб отримують і ті, хто слухають, і ті, хто навчають. Погоджуються із цим і самі студенти.

Дмитро Колпаченко, тренер

- Мені подобається, тому що я дізнаюся багато нової інформації і я хочу нести її людям. Я розумію, що підлітковий час - це час, коли починаються ці всі стосунки, сексуальні відносини і це в першу чергу потрібно нести підліткам.

Практику подібних просвітницьких занять започаткували у благодійній організації «Світло надії» в рамках проекту «Здоров'я сучасної молоді: важливий шлях від знань до відповідальності». До цього провели навчання для майбутніх тренерів. Підготовку під час нього пройшли 40 осіб із 10 навчальних закладів міста.

Дар'я Пшичкіна-Фирсова, молодий чемпіон БО «Світло надії»

- На першому тренінгу вони отримали більш теоретичний матеріал про ВІЛ, про СНІД, про життєвий цикл ВІЛ, про антиретровірусну терапію. На другому тренінгу вони вже отримали більш практичні навички, тобто як проводити різні форми профілактичної роботи з підлітками.

На посаду тренерів від Коледжу нафти і газу претендувало багато охочих, проте цього року відібрали тільки 5.

Тетяна Масько, заступник директора з виховної роботи Полтавського коледжу нафти і газу

- Довелося кастинг проводити, тому що у нас настільки активна молодь, активне студентство, що в принципі я рада, що він дійсно відбувався цей кастинг і доволі приємно, що дійсно одні з найкращих студентів стали лекторами.

Тепер лектори проводять заняття не тільки у студентському середовищі, а й в учнівських колективах шкіл міста та Полтавського району. До кінця квітня кожен навчальний заклад, студенти якого пройшли навчання від «Світла надії», мають провести 12 профілактичних заходів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію